Grodzisk Wielkopolski: Bracia walczą o lepsze jutro. Możesz im pomóc!

Ania Borowiak
Ania Borowiak
archiwum prywatne
Paweł Inczewski Rafał Kuźniarski to bracia, mieszkańcy Grodziska Wielkopolskiego. Niestety ich życie nierozerwalnie związane jest z ciągłymi wizytami u specjalistów, rehabilitacją czy pobytami w szpitalu.

- Rafał przyszedł na świat 12 lat temu. W trakcie porodu doszło do niedotlenienia. Syn ma wzmożone napięcie mięśniowe lewej strony ciała, astmę oskrzelową, wadę serca, astygmatyzm, przewlekłe zapalenie jelita grubego, upośledzenie umysłowe, opóźnienie w rozwoju, chorobę genetyczną celiakię. Najgorsze są jednak te chwile, kiedy ma ataki nadpobudliwości, gdy pojawiają się stany lękowe i depresyjne. Rafał uczęszcza na terapię z integracji sensorycznej - mówi mama chłopców, Dorota Inczewska.

- Zwykłe ubieranie się, proste czynności są dla niego problemem. Terapia pozwoliłaby nam na wypracowanie większej samodzielności - zauważa nasza rozmówczyni.

Paweł ma 19 lat, ale w codziennym życiu potrzebuje wsparcia. - Gdy był jeszcze małym chłopcem, zachorował na cukrzycę typu I. Jego stan był bardzo ciężki, a ja każdego dnia modliłam się, by wyszedł z tego obronną ręką. Dziś jego życie nierozłącznie wiąże się z pompą insulinową, a każde wahanie cukru może wywołać tragiczne konsekwencje- mówi jego mama. Paweł choruje również na celiakię, arytmię serca i zapalenie dwunastnicy.

Na portalu siepomaga.pl trwa zbiórka, którą wesprzeć może każdy. Jej celem jest zakup sensorów do monitorowania glikemii oraz zebranie środków na roczną terapię z elementami integracji sensorycznej. Potrzeba około 12 tysięcy złotych. - Te środki wystarczą, żeby zapewnić nam rok spokojnego leczenia. Będziemy bardzo wdzięczni za każdą okazaną pomoc- mówi pani Dorota.

Bracia są podopiecznymi fundacji AVALON, której celem jest szeroko rozumiana pomoc osobom niepełnosprawnym i przewlekle chorym. Co roku Fundacja otacza swoją pomocą coraz większą liczbę osób niepełnosprawnych i chorych z całej Polski - od 412 podopiecznych w 2009 roku do ponad 7000 w chwili obecnej.

Na Facebooku jest również grupa, w której trwają licytacje na rzecz braci. LINK- KLIKNIJ TUTAJ

Bezpośredni link do zbiórki: KLIKNIJ TUTAJ

Uwaga na chińskie telefony

Wideo

Dodaj ogłoszenie