Grodzisk Wielkopolski: Potrącenie na przejściu dla pieszych

Ania Borowiak
Ania Borowiak
Udostępnij:
We wtorek, 23 listopada, przy ulicy 3 Maja w Grodzisku Wielkopolskim kierowca samochodu marki audi potrącił 16-latka, który przechodził przez przejście dla pieszych.

Do zdarzenia doszło przed godziną 15. Jak mówi oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim, 16-latek został potrącony na przejściu dla pieszych.

- To uczeń jednej z pobliskich szkół. Natychmiast zapadła decyzja o przetransportowaniu go do szpitala w Poznaniu. Kierowca był trzeźwy, na miejscu policjanci realizują swoje czynności - komentuje kom. Sikorski z grodziskiej policji.

Jak dodaje, kierujący pojazdem marki audi, 69-letni mieszkaniec powiatu grodziskiego, wjeżdżając na przejście dla pieszych nie zauważył wchodzącego na nie 16-letniego mieszkańca gminy Grodzisk. Policjanci na tę chwilę nie mają informacji na temat stanu zdrowia poszkodowanego, w szpitalu trwają badania. Kierowcy zatrzymano prawo jazdy.

AKTUALIZACJA

- Jeszcze tego samego dnia potrącony 16-latek wyszedł ze szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo, doznał ogólnych potłuczeń. Zdarzenie zakwalifikowano jako kolizję drogową, a sprawcę ukarano mandatem - dodaje komisarz Kamil Sikorski z grodziskiej policji.


Ruszyła budowa bariery na granicy polsko-białoruskiej

Wideo

Dodaj ogłoszenie