Grodzisk Wielkopolski: Tak w 2019 roku wyglądała procesja Bożego Ciała [ZDJĘCIA]

AWY, ANA
Grodzisk Wielkopolski: Tak w 2019 roku wyglądała procesja Bożego Ciała.

Rok temu ulicami Grodziska sprzed kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa przeszła procesja do czterech ołtarzy w ramach Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Procesję zakończyła msza na Starym Rynku.

W tym roku uroczystości mają wyglądać podobnie - Mamy oficjalne pozwolenie, więc procesja w Grodzisku Wielkopolskim wyruszy z kościoła NSPJ po mszy świętej, która rozpocznie się o godzinie. 10.30- mówi proboszcz fary Roman Gajewski.

Komunikat Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski w sprawie uroczystości Bożego Ciała

W kontekście zbliżającej się Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – mając na uwadze zdrowie i życie naszych rodaków – zwracam się do wszystkich uczestników uroczystości religijnych z gorącym apelem o konsekwentne stosowanie się do aktualnych zaleceń sanitarnych. W sposób szczególny proszę o zasłanianie ust i nosa lub zachowanie dystansu 2 metrów od innych uczestników zgromadzenia. Wskazania te obowiązują wszystkich uczestników liturgii, z wyjątkiem celebransów.

Wyrażając radość ze zniesienia limitu wiernych mogących uczestniczyć w zgromadzeniach religijnych – zwłaszcza w niedzielnej Eucharystii – pragnę jednocześnie przypomnieć o dalszej konieczności stosowania prewencyjnych zasad bezpieczeństwa w duszpasterstwie, według zaleceń biskupa miejsca.

W tym kontekście zachęcam, aby jeden kapłan udzielał Komunii Świętej na rękę a pozostali kapłani udzielali odrębnie Komunii Świętej do ust. Jeśli jest obecny tylko jeden kapłan, proszę, aby udzielał Komunii Świętej najpierw osobom pragnącym przyjąć Ją na rękę, a później tym, którzy pragną przyjąć Komunię Świętą do ust.

Dołóżmy wszelkich starań, aby – w poczuciu odpowiedzialności za siebie i innych – godnie i bezpiecznie celebrować święte tajemnice naszej wiary.

Wszystkich Polaków zapewniam o mojej stałej modlitwie za wstawiennictwem Matki Bożej Królowej Polski i św. Jana Pawła II.

Abp Stanisław Gądecki
Arcybiskup Metropolita Poznański
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski
Wiceprzewodniczący Rady Konferencji Episkopatów Europy
9 czerwca 2020 r.

Uwaga na chińskie telefony

Wideo

Dodaj ogłoszenie