Grodzisk Wielkopolski: XXI Międzyszkolny Turniej Tańca

OPRAC.:
Karolina Majchrzak
Karolina Majchrzak
XXI Międzyszkolny Turniej Tańca
XXI Międzyszkolny Turniej Tańca ZST im.Eugeniusza Kwiatkowskiego
Udostępnij:
W czwartek, 13 stycznia, w Grodziskiej Hali Sportowej zgromadzili się miłośnicy różnorodnych form tanecznych. Już po raz dwudziesty pierwszy odbył się zorganizowany przez nauczycielki Zespół Szkół Technicznych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego Annę Hoffman-Lusinę, Magdalenę Lange i Sylwię Roj-Skubel turniej taneczny dla dzieci i młodzieży.

Taniec to jedna z najbardziej naturalnych form ruchu. Daje nie tylko radość, ale także ułatwia komunikację z drugim człowiekiem. Impreza zgromadziła ponad 120 uczestników w wieku od 7 do 19 lat

W kategorii Szkół Podstawowych zaprezentowało się 7 zespołów:

  • "Czirczerki" z Centrum Kultury w Wielichowie (Amelia Niedzielska, Elżbieta Zarabska, Zuzanna Urbaniak, Lena Adamczak Klaudia Skotnicka, Lena Nowaczyk, Wiktoria Kominowska, Hanna Błażejczak, Dagmara Misiak, Nadia Hołoga, Paulina Nadobnik, Julia Biegańska, Julia Kuleczka, Jagoda Grzesiowska) wraz z opiekunką Anną Kątną trenowane przez Joannę Drzewiecką.

  • Drużyna z SP w Kąkolewie (Aleksandra Sternal, Magdalena Herzog, Marcjanna Dzięcioł,Magdalena Pawlak, Klaudia Gigoła, Oliwia Gigoła, Joanna Hercog) z trenerką Dagmarą Kozą

  • "Tańczące Brzdące" z SP 2 w Grodzisku Wlkp. (Lena Piosik, Martyna Menet, Barbara Rozwadowska, Julia Bazelak, Kinga Adamczak, Agnieszka Pyc, Milena Berger, Emilia Humerska, Karolina Pięta i Mateusz Serwa) z trenerką Iwoną Skrzypczak

  • "Dance Stars" z SP 2 w Grodzisku Wlkp. (Lena Adamczak, Samanta Chalasz, Zofia Kowalska, Emilia Nowak, Julia Rutkowska , Amelia Szeszuła ) z trenerką Pauliną Komorowską

Oraz trzy zespoły prowadzone przez Małgorzatę Wolan:

  • "Jedynki" z SP 1 w Grodzisku Wlkp. (Paula Sawińska, Natalia Śmieszek, Weronika Buda, Wiktoria Juszczak, Wiktoria Krystek, Lena Kruczkowska)
  • "Purpledance" z SP 1 w Grodzisku Wlkp. (Magdalena Dziurla, Karolina Świtała, Blanka Sobkowiak, Kinga Stachowiak, Alicja Marciniak, Emilia Tarka i Wiktor Frankowski )
  • "Orange Girls" z SP 1 (Emilia Otto, Julia Gielnik, Adrianna Wośkowiak, Anika Kumar, Olena Drzymała, Małgorzata Cyfert, Nadia Dziewiel, Lena Sobkowiak, Marcelina Dziurla)

I miejsce oraz nagrodę ufundowaną przez Nadleśnictwo w Grodzisku Wlkp. zdobyła grupa "Tańczące Brzdące" z SP 2 w Grodzisku Wlkp.
II miejsce wywalczyła drużyna "Orange Girls" z SP 1
III miejsce "Jedynki" również z SP 1 w Grodzisku Wlkp.
Pozostałe drużyny otrzymały wyróżnienia.

W kategorii młodzieży Szkół Ponadpodstawowych zaprezentowało się 6 zespołów:

  • "Lelewelki" z ZSZ nr 6 w Poznaniu (Kinga Urbanowska, Chloe van Berkel, Martyna Gryniewicz, Wiktoria Konieczna, Natalia Yazlovetska, Wiktoria Gramza, Valeria Neskhodym, Anastasia Uskova, Anna Przybylska, Anna Jasińska) z opiekunkami Magdalena Karbownik i Hanną Grześkowiak

  • "Smile" grupa hip-hopowa z CK Rondo w Grodzisku Wlkp (Aleksandra Bernard, Aleksandra Koszuta, Julia Przysło, Marcelina Dziurla, Nadia Dziewiel, Katerina Kucherenko i Euzebiusz Walerowicz) z trenerka Emilią Woźniak

Oraz cztery reprezentacje klasowe ZST w Grodzisku Wlkp.

  • Klasa 1GT (Joanna Budzyńska , Wiktoria Łatka, Oliwia Matuszewska, Zuzanna Pakuła, Paulina Przybylska, Oliwia Stachowiak, Eryka Rzepecka)

  • klasa 1AT (Aleksandra Rudnicka, Klaudia Napierała, Klaudia Zarabska, Małgorzata Nadobnik, Wiktoria Paprocka, Julia Kozioł, Julia Kryze)

  • klasa 1CT (Aleksandra Kosińska, Jagoda Szymańska, Julia Dotka, Joanna Kubicka, , Agata Lewandowska, Izabela Dudzińska, Ewa Michalak, Michalina Fryde, Laura Przymuszała, Sylwia Skubel, Wiktoria Koza, Patrycja Kramska i Bartosz Kluczynski)

  • klasa 3fb (Ewa Kaczmarek, Izabela Bielawska, Julia Filipiak, Patrycja Buda , Magdalena Kawala, Weronika Szklarska)

Zdobywczyniami I miejsca zostały "Lelewelki"
II miejsca klasa 1 CT
III miejsca grupa "Smile".
Pozostałe zespoły uhonorowano wyróżnieniami.

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe a drużyny uhonorowano pamiątkowymi dyplomami oraz statuetkami

Sponsorami XXI Turnieju Tańca byli: Zespół Szkół Technicznych PHU Maszyny Brukarske ML, Firma HABA RL, Nadleśnictwo w Grodzisku Wielkopolskim, Grodziska Hala Sportowa.

Gośćmi specjalnymi tegorocznej edycji była para taneczna Nelly Klimek i Antoni Gomuła trenujący w Nowotomyskim Ośrodku Kultury pod okiem pani Katarzyny Przybyszewskiej.

Organizatorzy serdecznie wszystkim dziękują i zapraszają za rok.

XXI Międzyszkolny Turniej Tańca

Grodzisk Wielkopolski: XXI Międzyszkolny Turniej Tańca


Ruszyła budowa bariery na granicy polsko-białoruskiej

Wideo

Dodaj ogłoszenie