Inwestor nie rezygnuje ze swoich planów budowy parku handlowego

Anna Borowiak
Anna Borowiak
Wczoraj w grodziskim ratuszu burmistrz spotkał się z przedstawicielami firmy, która zamierza w Grodzisku Wielkopolskim wybudować park handlowy, o czym informowaliśmy na naszym portalu. Dziś prezentujemy oświadczenie inwestora, które otrzymaliśmy w odpowiedzi na pytania o dalsze losy inwestycji.

Przypomnijmy. Burmistrz przekazał nam wczoraj, że w jego ocenie realizacja tej inwestycji nie jest możliwa ze względu na jej brak zgodności z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, a jego zmiana nie jest przez władze brana pod uwagę.

WIĘCEJ O TYM PRZECZYTACIE W NASZYM MATERIALE

W związku z tymi okolicznościami, o których Piotr Hojan poinformował wczoraj przedstawicieli inwestora, zapytaliśmy, czy plany firmy są nadal aktualne. W przesłanej odpowiedzi czytamy, że w rozmowach z burmistrzem oprócz przedstawicieli dewelopera TUF RE, w spotkaniu uczestniczył również lokalny inwestor, Galatea Sp. z o.o. - właściciel zakładu produkcyjnego i nieruchomości przy ul. Fabrycznej. To właśnie plany rozwoju jego zakładu przyciągnęły do współpracy firmę TUF RE.

- Deweloper wraz z lokalnym inwestorem przedstawili władzom miasta ogólny zarys planów związanych z rozwojem zakładu produkcyjnego przy ul. Fabrycznej i wykorzystaniem części posiadanego przez Galatea Sp. z o.o. gruntu pod budowę zabudowy usługowej. TUF RE i lokalny inwestor zapewnili, że planowane zamierzenie będzie zgodne z miejscowym planem zagospodarowania. Należy przy tym podkreślić, że miejscowy plan, o którym mowa, dotyczy obszaru kilku hektarów, będących zasadniczo własnością jednej firmy – Galatea Sp. z o.o. Na tym obszarze znajdują się składy, magazyny i przede wszystkim duży zakład produkcyjny. Dziś właściciel planuje skorzystać z możliwości, które daje mu miejscowy plan zagospodarowania i wybudować na swoim terenie zabudowę usługową, jako uzupełnienie dotychczasowej funkcji terenu. TUF RE jako doświadczony deweloper chce go w tym wesprzeć- czytamy w oświadczeniu inwestora.

- W trakcie spotkania zapewniono burmistrza, że nikt nie planuje doprowadzić do zmiany miejscowego planu zagospodarowania, a realizacja inwestycji może przynieść dla miasta wyłącznie korzyści finansowe i wizerunkowe oraz nowe miejsca pracy. Na łamach prasy jeszcze raz chcielibyśmy podziękować burmistrzowi za spotkanie i ciepłe przyjęcie.

Kryzys wieku średniego. Skąd się bierze i czy dotyka wszystkich?

Wideo

Dodaj ogłoszenie