Jakie inwestycje do realizacji planują w kolejnym roku władze Rakoniewic?

Redakcja
Marcin Chróst
Grudzień tradycyjnie jest miesiącem, w którym informujemy o planach inwestycyjnych poszczególnych gmin na kolejny rok budżetowy. Co zatem planują władze gminy Rakoniewice?

Gmina Rakoniewice planuje realizację wielu przedsięwzięć w przyszłym roku. Głównym celem będą remonty dróg, ale nie tylko. Postanowiliśmy sprawdzić, jakie inwestycje władze tego regionu chcą wykonać w ciągu najbliższych dwunastu miesięcy.

Najbardziej kosztowną, zaproponowaną na kolejny rok inwestycją, będzie przebudowa sali gimnastycznej przy szkole w Rostarzewie. Na ten cel zaproponowano 2 miliony złotych. Budowa chodnika w miejscowości Narożniki to koszt 10 tysięcy złotych. Na przebudowę ulic Leśnej i Brzozowej w miejscowości Jabłonna zaplanowano 650 tysięcy złotych.

Przebudowa ul. Tetmajera w Rakoniewicach ma kosztować 800 tysięcy. O prawie 200 tysięcy mniej gmina chce przeznaczyć na budowę nowej nawierzchni drogi prowadzącej na stadion. Rozbudowa kompleksu edukacyjno-sportowego w Rakoniewicach o basen przyszkolny, a właściwie kolejny etap przygotowania dokumentacji do tej inwestycji, pochłonie 120 tysięcy.

40 tysięcy władze chcą przeznaczyć na zakup urządzeń siłowni do świetlicy środowiskowej w Rostarzewie. Po 15 tysięcy zaplanowano na modernizację sali wiejskiej w Ratajach oraz wykonanie altanki przy sali wiejskiej w Błońsku. Podobna stanie również w Komorówku. 17 tysięcy ma zostać przeznaczone na doposażenie placu zabaw w Rostarzewie.

W projekcie zaplanowano 75 tysięcy złotych na dofinansowanie budowy przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie gminy Rakoniewice. Pula 100 tysięcy złotych ma zostać przekazana na rzecz dotacji do wymiany źródeł ogrzewania na bardziej ekologiczne.

Decyzję o ostatecznym kształcie budżetu na 2020 rok podjęli radni podejmą jutro.

Podatek od psa

Wideo

Dodaj ogłoszenie