Jest plan na przebudowę dróg powiatowych, ale czy uda się go zrealizować?

Anna Borowiak
Anna Borowiak
Anna Wyrwa-Sadowska
Władze powiatu grodziskiego przymierzają się do realizacji kolejnych inwestycji drogowych. Na te przebudowy od dawna czekają kierowcy, ale jakie są szanse na ich realizację?

Przede wszystkim wszyscy czekają na pozytywne wiadomości w sprawie złożonych wniosków dofinansowanie. W ramach rządowego programu władze powiatu ubiegają się o środki na przeprowadzenie czwartego etapu remontu drogi Grodzisk-Kobylniki-Wioska-Gnin oraz odcinka nawierzchni na trasie Kotowo - Karczewo. Oficjalnych decyzji jeszcze nie ma, ale nadzieje na pozyskanie wsparcia zewnętrznego są.

- Czekamy na ostateczne informacje dotyczące ewentualnego dofinansowania czwartego etapu modernizacji drogi Grodzisk-Kobylniki-Wioska-Gnin. Z kolei w kwestii przebudowy odcinka drogi Kotowo-Karczewo, z dużym prawdopodobieństwem mogę stwierdzić, że prace zostaną zrealizowane w tym roku, ale nadal brakuje oficjalnych informacji i dokumentów na temat dofinansowania realizacji tej inwestycji ze środków administracji rządowej- mówi starosta Mariusz Zgaiński.

Na dobre wieści czekają również kierowcy, którzy pokonują trasę z Grodziska w kierunku Kąkolewa. Mieszkańcy od lat apelują o budowę ścieżki pieszo-rowerowej, która poprawiłaby bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. Ale i nawierzchnia drogi swoje już przeżyła - jej wymiana jest równie wyczekiwana.

Dokumentacja na odcinek z Grodziska przez Kąkolewo aż do granicy powiatu grodziskiego w Albertowsku cały czas jest w fazie opracowania.

- Tak jak w przypadku drogi Wioska- Gnin - Kobylniki – Grodzisk, podzielimy inwestycję na etapy, a realizację rozpoczniemy od strony Grodziska Wielkopolskiego. Cały odcinek tej drogi wymaga modernizacji, która poprawi bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego oraz pieszych. Powstanie nie tylko nowa nawierzchnia wraz z odwodnieniem i infrastrukturą bezpieczeństwa, ale także bezpieczny szlak dla pieszych i rowerzystów- zapowiada Mariusz Zgaiński.

Kiedy? Tego nie wiadomo. Pozostaje tylko trzymać kciuki i wierzyć, że się uda.

Kryzys wieku średniego. Skąd się bierze i czy dotyka wszystkich?

Wideo

Dodaj ogłoszenie