Kąkolewo: Festyn rodzinny trwa! Można się też zaszczepić przeciwko Covid-19

Karolina Majchrzak
Karolina Majchrzak
W sobotę, 25 września, odbył się Festyn rodzinny w Kąkolewie w ramach ogólnopolskiego programu "Szczepimy się z KGW". Wydarzenie organizowane jest przez Koło Gospodyń Wiejskich wraz ze Stowarzyszeniem Razem.

Festyn był jedną z pierwszych wspólnych inicjatyw Koła Gospodyń Wiejskich w Kąkolewie i Stowarzyszenia Razem, które niedawno połączyły siły, by wspólnie działać na rzecz społeczności wsi.

- W sierpniu podjęliśmy decyzję o współpracy, kilka członkiń naszego stowarzyszenia wstąpiło do KGW. Koło zostało wówczas również zarejestrowane w Krajowym Systemie Kół Gospodyń Wiejskich - mówi prezes Stowarzyszenia Razem, Marta Wasilewska.

Festyn rodzinny odbył się na odnowionym przez mieszkańców Placu Pod Dębami. Przez kilka tygodni wspólnymi siłami sprawili, że miejsce to odzyskało dawny blask i na nowo cieszy oko. Teraz stało się przestrzenią do wspólnej integracji całej społeczności Kąkolewa. Okazją do tego był festyn.

- Dzisiejszy festyn jest dla nas bardzo ważny. Jest to swego rodzaju otwarcie sceny, która od lat jest symbolem Kąkolewa. Teraz udało nam się ją wyremontować, co bardzo nas cieszy. Pozyskaliśmy ponad 50 tysięcy złotych na różnego rodzaju projekty. Kąkolewo zyskało i nadal będzie zyskiwać - mówi prezes Stowarzyszenia Razem, Marta Wasilewska.

Festyn rodzinny w Kąkolewie w ramach ogólnopolskiego programu "Szczepimy się z KGW"

W ramach wydarzenia pojawił się Szczepieniobus organizowany przez Wojewodę Wielkopolskiego Michała Zielińskiego. Osoby zainteresowane mogły szczepić się, jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson. W akcji wzięło udział około dwudziestu mieszkańców okolic.

Organizatorzy zaprosili również do udziału w konkursie na najlepsze ciasto. Swoimi zdolnościami kulinarnymi pochwaliło się ok. 10 uczestników. Wśród pyszności można było znaleźć między innymi serniki oraz ciasta z owocami. Konkurs wygrała pani Izabela Wojtkowiak, nagrodę odebrały dumne z mamy córki.

Społeczność Kąkolewa po raz kolejny nie zawiodła!

Mieszkańcy z entuzjazmem przybyli na Plac Pod Dębami. Całymi rodzinami korzystali z dostępnych atrakcji.

- Cieszymy się , że są organizowane takie festyny. Przyszłam tutaj z synkiem i przyjaciółmi. Świetnie, że możemy spotkać się z innymi mieszkańcami. Wszyscy tutaj się znamy i lubimy spędzać razem czas- mówi mieszkanka Kąkolewa.

Wśród atrakcji dla najmłodszych znalazły się między innymi darmowe dmuchańce, warsztaty, zabawy z animatorką.

Kąkolewo: Festyn rodzinny trwa! Można się też zaszczepić prz...

Mobilnych ołtarzy jednak nie będzie?

Wideo

Dodaj ogłoszenie