Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Kąkolewo: Poprzez zabawę uczą matematyki. Teraz chcą stworzyć park miniatur

Anna Borowiak
Anna Borowiak
Społeczności Kąkolewa trudno odmówić pomysłowości, którą zaskakują wszystkich w ostatnim czasie. Mieszkańcy wspólnie realizują projekty i skutecznie pozyskują środki zewnętrzne na wszelkiego rodzaju działania. Uczniowie miejscowej szkoły na nowo odkrywają matematykę, której uczą się poprzez zabawę. Efektem kolejnego projektu ma być między innymi stworzenie parku miniatur.

Od lutego do końca czerwca w Szkole Podstawowej w Kąkolewie realizowany był projekt pod nazwą "Zaczaruj mnie matematyką". Jego autorką jest nauczycielka Marta Wasilewska i jednocześnie nowa prezes Stowarzyszenia "Razem".

- Dofinansowanie pozyskaliśmy z mFundacji. Kwota prawie 5 tysięcy złotych pozwoliła nam na zachęcenie uczniów do aktywności matematycznych, w których wzięli udział również ich rodzice. Zorganizowaliśmy rodzinny turniej matematyczny metodą stacji oraz podchody matematyczne- wylicza Marta Wasilewska.

Projekt skierowany był do uczniów klas od 0 do 4. W ramach turnieju uczniowie rozwiązywali matematyczne łamigłówki, ale w niecodziennej formie. Trzeba było chociażby ułożyć wieżę z kartonów i zmierzyć jej wysokość, czy liczyć, ile razy druga osoba skakała na skakance w określonym czasie.

- Dla dzieci to wcale nie takie proste, dlatego wspierali ich rodzice. Zorganizowaliśmy również szkolny konkurs na wykonanie albumu o słynnych matematykach - tłumaczy nasza rozmówczyni. Podchody z łamigłówkami zakończyły się odnalezieniem ukrytego skarbu.

Kolejny projekt, na który dofinansowanie udało się pozyskać w czerwcu, rozpocznie się we wrześniu. Co kryje się pod hasłem "Matematyczna kraina wyobraźni"?

- Uczniowie klas 7 i 8 stworzą makiety miast. Będą musieli użyć do tego wiedzy dotyczącej skali i brył. Z kolei na makietach w ramach kolejnego zadania zakodują robota edukacyjnego Photon. Dzięki dofinansowaniu uda nam się zakupić drugie takie urządzenie na potrzeby szkoły, pierwszy również zyskaliśmy dzięki środkom zewnętrznym - wyjaśnia Marta Wasilewska.

To jednak nie wszystko, bo uczniowie stworzą również park miniatur ze słynnymi budowlami. Do nich z kolei dodadzą kody QR. Po ich przeskanowaniu otrzymamy najważniejsze informacje o danym budynku. Na razie nie wiadomo jeszcze, gdzie dokładnie staną prace uczniów, ale najpewniej stanie się to w przestrzeni szkolnej. W ramach projektu zaplanowano również rodzinną grę i matematyczny wieczór gier planszowych.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Niedziele handlowe mogą wrócić w 2024 roku

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na grodzisk.naszemiasto.pl Nasze Miasto