Kino cieszy już mieszkańców Opalenicy! Kiedy powstanie w Grodzisku?

Redakcja
W sierpniu tego roku marszałek województwa Marek Woźniak i przewodniczący Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Wielkopolski Jacek Gursz podpisali w sierpniu umowę o dofinansowanie projektu dotyczącego powstania małych kin w Wielkopolsce, także w Grodzisku. Kiedy zatem w naszym mieście uruchomiony zostanie przybytek X Muzy?

Kino cieszy już mieszkańców Opalenicy. Oficjalne otwarcie odbyło się w sobotę, 14 grudnia. Bilety na pierwsze seanse sprzedały się w kilka minut! Cały projekt, na który dofinansowanie przeznaczono z WRPO, zakłada jednak powstanie 30 kin w regionie, w tym i u nas, na parterze gminnej kamienicy przy deptaku.

W Grodzisku otwarcie kina zapowiadane było na jesień. Nie udało się jednak rozstrzygnąć przetargów. Złożone oferty były za wysokie w stosunku do zaplanowanego budżetu, który ustalony był na 400 tys. zł.

Na kino bez wątpienia czekają wszyscy. Świadczą o tym chociażby słyszane wśród mieszkańców pytania o to, kiedy wreszcie będzie można wybrać się na seans.

Marta Gajdzińska, Naczelnik Wydziału Promocji Urzędu Miejskiego w Grodzisku Wielkopolskim, zapowiada, że najpewniej jeszcze w tym roku zostanie ogłoszony kolejny przetarg. Czy za trzecim razem uda się gminie wyłonić wykonawcę tej inwestycji? Jeżeli wszystko pójdzie z planem, pierwszy seans będziemy mogli zobaczyć jeszcze w pierwszej połowie przyszłego roku.

Powstanie małego kina społecznościowego w naszym mieście jest bardzo wyczekiwane. Taki obiekt zdecydowanie poszerzy bazę atrakcji Grodziska. Nie ma się co dziwić, bowiem o potrzebie uruchomienia kina mówiło się już od dawna. Mieszkańcy zgodnie przyznają, że to pomysł, którego realizacja znacząco podniesie atrakcyjność naszego miasta. Wielu z nas pamięta jeszcze kino „Wenus” przy ulicy Poznańskiej. Dziś po dawnej sali kinowej nie ma śladu, a szanse na reaktywacje takiego przybytku jeszcze dwa lata temu wydawały się zerowe.

Zobaczcie, jak prezentuje się opalenickie kino! Jest piękne! Czy nasze będzie równie imponujące?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Stanisław Żaryn o ruchach prorosyjskich

Wróć na grodzisk.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie