„Kolęda (nie)koniecznie z wysokości” – koncert w CKiBP w Kamieńcu

OPRAC.:
Ania Borowiak
Ania Borowiak
W niedzielne popołudnie, 22 stycznia, w sali widowiskowej Centrum Kultury w Kamieńcu odbył się przepiękny koncert pod nazwą „Kolęda (nie)koniecznie z wysokości”, którego pomysłodawcą i „reżyserem” jest Damian Popiołkiewicz – nauczyciel śpiewu i instruktor gry na keyboardzie.

W czasie koncertu swoje wokalne,  muzyczne i aktorskie talenty zaprezentowały dzieci – wokaliści z grupy „aleWOKALE”: Marcel, Ola, Eliza, Marysia i Karina, keyboardzistki Roksana i Ola – wychowankowie pana Damiana, którzy zaprezentowali piosenki i tematy świąteczne a wśród nich m.in.: „Jadą kolędnicy”, „Gwiazdki świecą nad stajenką”, „Cicho pastuszkowie”, „Śnieżne szaleństwo”.

Jak relacjonują organizatorzy wydarzenia, ogromne wrażenie na odbiorcach zrobiła suita „Moje Betlejem” oparta na kompozycjach Jacka Zielińskiego („Skaldowie”) w wykonaniu grupy „aleWOKALE”. Mali artyści w profesjonalny sposób zmierzyli się z trudnymi utworami, prześlicznie je interpretując.

Niemniej wzruszeń dostarczył koncert gitarzystów i ukulelistów, których w CKiBP uczy Marcin Gabryelczyk. Ze strun gitar i ukulele: Pawełka, Nadii, Ani, Julki, Roksany i Natalii popłynęły dźwięki znanych kolęd i piosenek świątecznych. W czasie tego rozśpiewanego popołudnia nie mogło zabraknąć zespołu „Zgoda” pod kierunkiem Wojtka Pawlewskiego, który zaproponował gościom nowe, wesołe aranżacje znanych utworów, takich jak „Bóg się rodzi”, „Pójdźmy wszyscy do stajenki” czy „Mizerna cicha”.

Na tle ciepłej scenografii, przy oryginalnej grze świateł i dźwiękach pięknej muzyki artyści jeszcze raz opowiedzieli wokalnie i muzycznie o starej, biblijnej historii i emocjach, które budzi ona we współczesnych. Ich przekaz trafił do serc zgromadzonej publiczności, która wielokrotnie nagradzała występujących gromkimi brawami. Wszystko w piękną całość artystyczną łączył prowadzący koncert Damian Popiołkiewicz, który z aktorskim kunsztem w ciekawy sposób zapowiadał kolejne części programu.

Na finał spektaklu wszyscy artyści i zgromadzona publiczność - jak jedna  orkiestra, wielka „ muzyczna rodzina” – odśpiewali kolędy i „Sto lat” dla babć i dziadków z okazji ich święta.

– Miło było patrzeć na kolorową scenę zapełnioną kilkoma artystycznymi pokoleniami. Łączy ich jednak ta sama idea – radość tworzenia i możliwość dzielenia się talentami ze spragnionymi sztuki odbiorcami – podsumowała dyrektor CKiBP Małgorzata Stachowiak, która podziękowała artystom za piękny występ i wszystkim złożyła życzenia, aby „kolęda (nie)koniecznie z wysokości” „otuliła” ICH dobrocią, rodziną i zdrowiem.

Przedstawienie, owacyjnie przyjęte przez widzów, dostarczyło wielu wzruszeń i pozytywnych emocji, którymi długo dzielono się przy kawie i ciasteczku. Wszyscy artyści w nagrodę otrzymali od dyrekcji CKiBP słodkie upominki a wiosną zostaną zaproszeni na darmową wycieczkę – prawdopodobnie do Wrocławia.

„Kolęda (nie)koniecznie z wysokości” – koncert w CKiBP w Kamieńcu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wystawa "Biczowani" w galerii ORAC

Wróć na grodzisk.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie