Kolejna wieś zbiera nakrętki. A to wszystko dzięki jednej klasie!

Anna Borowiak
Anna Borowiak
arch. szkoły
O tym, że siłą Kąkolewa są mieszkańcy, pisaliśmy już wiele razy. Po raz kolejny wzięli sprawy w swoje ręce. Tym razem to uczniowie klasy 8 z wychowawczynią Martą Wasilewską. Pomogli też rodzice. I tak, wspólnymi siłami, udało się zebrać środki na zakup kosza na nakrętki w kształcie serca.

Staś Borowski, Zosia Brudło, Marika Brychcy, Błażej Bzowski, Marta Cieślakowska, Kuba Dzięcioł, Magda Frankowska, Nadia Frąckowiak, Antek Grześkowiak, Jędrzej Kaminiczny, Aleksandra Kosińska, Wiktoria Kotarska, Weronika Kowalczyk, Aleksandra Owczarek, Zuzia Pakuła, Emilia Psujek, Bartek Skrzypczak, Oliwia Stachowiak, Ksawier Staniek, Bartek Tomaszewski, Paweł Wieczorek wraz z rodzicami oraz wychowawcą klasy Martą Wasilewską ufundowali kosz w kształcie serca, do którego będą zbierane nakrętki. Na jaki cel?

- Nasza szkoła bierze udział w programie adopcja na odległość. Objęliśmy opieką uczennicę szkoły podstawowej prowadzonej przez ojca Macieja Brauna. Opłata roczna to 600 złotych. Dzięki tej kwocie dziecko ma zapewniony posiłek, mundurek, przybory do szkoły i opłacony rok nauki- mówią wychowawczyni klasy 8, Marta Wasilewska oraz koordynator akcji, Dominik Wróblewski.

Jak dodają, w pierwszej kolejności środki ze sprzedaży nakrętek zostaną przeznaczone na wsparcie Judith, która uczęszcza do szkoły w Tanzanii.

Kiedy uda się zebrać środki na ten cel, kolejne pieniądze pochodzące z akcji zostaną przeznaczone na wsparcie Szkoły Podstawowej w Kąkolewie.

Religia i etyka w szkole. Kto ma kształcić nauczycieli etyki?

Wideo

Dodaj ogłoszenie