Ktoś celowo uszkodził samochody pracowników Prokuratury Rejonowej w Grodzisku Wielkopolskim. Oblał je "śmierdzącą cieczą”

Ania Borowiak
Ania Borowiak
archiwum redakcji
Nieznany jeszcze sprawca, którego dane ustalają grodziscy policjanci, celowo uszkodził samochody pracowników Prokuratury Rejonowej w Grodzisku Wielkopolskim.

Ktoś celowo uszkodził samochody pracowników Prokuratury Rejonowej w Grodzisku Wielkopolskim. Oblał je "substancją chemiczną wydzielającą uciążliwy zapach"

Pięć samochodów osobowych, należących do pracowników Prokuratury Rejonowej w Grodzisku Wielkopolskim, uszkodził nieznany sprawca. Jak relacjonuje oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim, st. sierż. Aleksandra Hoffmann, ktoś celowo oblał samochody "substancją chemiczną wydzielającą uciążliwy zapach".

Funkcjonariusze grodziskiej policji zgłoszenie o uszkodzeniach przyjęli 22 grudnia, a z relacji osób poszkodowanych wynika, że do zdarzenia doszło 19 grudnia.

- Sprawca uszkodził łącznie pięć pojazdów. Na miejscu pracowali funkcjonariusze wydziału kryminalnego i policyjny technik, który zabezpieczał ślady - mówi st. sierż. Aleksandra Hoffmann.

Policja nie zdradza na razie, czym dokładnie jest substancja, którą sprawca uszkodził pojazdy pracowników grodziskiej prokuratury. Oficer prasowa wyjaśnia jedynie, że samochody zostały trwale uszkodzone, bo przykrego intensywnego zapachu nie można się pozbyć.

Policję zapytaliśmy również, czy rozważa, że motywem działania sprawcy mogła być chęć zemsty.

- Dla dobra prowadzonego postępowania niestety nie mogę udzielić więcej informacji. Funkcjonariusze wydziału kryminalnego prowadzą czynności zmierzające do ustalenia sprawcy uszkodzeń - mówi st. sierż. Aleksandra Hoffmann.

Chuligański wybryk czy działanie odwetowe? To ma wyjaśnić prowadzone postępowanie

O komentarz poprosiliśmy również rzecznika prasowego Prokuratury Okręgowej w Poznaniu. Jak wyjaśnia, doszło do zniszczenia trzech pojazdów należących do prokuratorów i dwóch, których właścicielami byli pracownicy administracyjni grodziskiej prokuratury.

- Postępowanie prowadzone jest na razie w sprawie, a nie przeciwko komuś. Policja pod nadzorem prokuratury ustala dokładne okoliczności tego zdarzenia, dąży do wykrycia sprawcy i pociągnięcia go do odpowiedzialności karnej - mówi Łukasz Wawrzyniak, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.

Jak wyjaśnia, postępowanie ma ustalić, kto i dlaczego oblał samochody substancją wydzielającą nieprzyjemny zapach, która doprowadziła do ich uszkodzenia.

- Dopóki nie mamy sprawcy, trudno mówić o motywach działania. Prowadzimy czynności, które mają na celu wyjaśnienie, czy był to chuligański wybryk czy działanie odwetowe podjęte na przykład przez podejrzanego niezadowolonego z faktu postawienia go w stan oskarżenia przez Prokuraturę Rejonową w Grodzisku Wielkopolskim - tłumaczy.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Stanisław Żaryn o ruchach prorosyjskich

Wróć na grodzisk.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie