Logika jedno, znaki - drugie. Policja: "W tej konfiguracji znaki wzajemnie się wykluczają"

Ania Borowiak
Ania Borowiak
Na ulicy Nowaczyka, przed skrzyżowaniem z ulicą Atletyczną, stanął znak mówiący o odwołaniu pierwszeństwa przejazdu
Na ulicy Nowaczyka, przed skrzyżowaniem z ulicą Atletyczną, stanął znak mówiący o odwołaniu pierwszeństwa przejazdu Anna Borowiak
Kierowca zwrócił uwagę na oznakowanie skrzyżowania ulic Nowaczyka, Kusocińskiego i Atletycznej. Jego obawy potwierdza policja, która mówi otwarcie, że w takiej konfiguracji znaki wzajemnie się wykluczają. Po remoncie ulicy Nowaczyka zamontowano błędne oznakowanie. Gmina zapowiada, że w najbliższych dniach znak zostanie wymieniony na właściwy.

Jeden z kierowców zwrócił uwagę na oznakowanie skrzyżowania ulic Nowaczyka, Kusocińskiego i Atletycznej, według którego, choć jesteśmy na drodze z pierwszeństwem przejazdu, takiego pierwszeństwa nie mamy, o czym informuje ustawiony przed skrzyżowaniem znak. Co ciekawe, kierowcy wyjeżdżający z ulicy Atletycznej pierwszeństwa tym jadącym ulicą Nowaczyka powinni jednak ustąpić, bo zobowiązuje ich ustawiony przed skrzyżowaniem znak.

Jak zatem jechać? Z tym pytaniem skierowaliśmy się do grodziskiej policji.

- Faktycznie istnieje tu pewna uciążliwość. Ciężko jest się jednoznacznie odnieść to tego, w jaki sposób powinni zachować się kierowcy. W tej konfiguracji znaki wzajemnie się wykluczają, dlatego zalecamy wszystkim kierowcom stosowanie szczególnej ostrożności - mówi st. sierż. Aleksandra Hoffmann, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim.

Jak dodaje, w jej ocenie racjonalnym rozwiązaniem jest przesunięcie znaku odwołującego pierwszeństwo przejazdu bliżej skrzyżowania z ulicą Powstańców Chocieszyńskich, gdzie ma on realne zastosowanie.

O komentarz poprosiliśmy również Urząd Miejski w Grodzisku Wielkopolskim, bowiem ulica Nowaczyka, przy której pojawiło się zamieszanie w oznakowaniu, jest drogą gminną.

Jak wyjaśnia Marta Gajdzińska z grodziskiego ratusza, doszło do pomyłki i zamontowano błędny znak.

- Nowe oznakowanie zostało już zamówione. W przeciągu najbliższych dni zostanie zamontowany właściwy znak, informujący o pierwszeństwie przejazdu - zapowiada.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Stanisław Żaryn o ruchach prorosyjskich

Wróć na grodzisk.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie