Łóżka covidowe w grodziskim szpitalu wciąż zajęte. Lecznica apeluje o wsparcie

Anna Borowiak
Anna Borowiak
Anna Borowiak
Pandemia koronawirusa nie odpuszcza, a szpitale w województwie wielkopolskim przeżywają prawdziwe oblężenie. Nie inaczej jest w Grodzisku, gdzie praktycznie wszystkie łóżka dla pacjentów z covidem od dłuższego czasu są już zajęte.

Od piątku, 30 października, decyzją wojewody wielkopolskiego, szpital w Grodzisku Wielkopolskim realizuje świadczenia na rzecz osób z podejrzeniem bądź potwierdzeniem zakażenia koronawirusem. Mijają kolejne miesiące, a sytuacja nie napawa optymizmem.

Na ten moment w grodziskim szpitalu zajęte są 2 stanowiska respiratorowe i 57 łóżek na na oddziale zakaźnym, które służą nie tylko mieszkańcom powiatu grodziskiego, ale całego województwa. Tak było przynajmniej o godzinie 8 rano, gdy personel przygotowywał raport o wolnych łóżkach. Sytuacja zmienia się dynamicznie, a każde wolne miejsce jest na wagę złota.

Jak długo potrwa ta sytuacja i kiedy szpital wróci do "normalności"? Na to pytanie nie ma odpowiedzi. Trudna sytuacja odbija się na wszystkich - zarówno mieszkańcach pozbawionych dostępu do ochrony zdrowia w takim trybie, w jakim działała ona przed pandemią, ale i na personelu, który pracuje ponad swoje siły.

Wsparcie pracowników i pacjentów lecznicy w tym trudnym dla wszystkich czasie jest niezwykle ważne. Potrzebna jest przede wszystkim woda mineralna, najlepiej w niewielkich butelkach o pojemności 0,5 litra, a także rękawiczki jednorazowe w każdym rozmiarze i onuce wysokie.

Wszyscy, którzy chcą dostarczyć artykuły do szpitala, mogą kontaktować się z sekretariatem pod numerem 61 44 36 501.

Do akcji włączają się strażacy z OSP Grąblewo, którzy w najbliższą sobotę przejadą przez Kurowo, Snowidowo, Ptaszkowo i Grąblewo. Artykuły dla szpitala można zostawiać przed posesją. Druhowie odbiorą je i przekażą do lecznicy. Artykuły można zostawiać również przed budynkiem remizy w Grąblewie oraz na terenie Warsztatów Terapii Zajęciowej przy ulicy Rakoniewickiej.

Koronawirus groźny tylko w pomieszczeniach

Wideo

Dodaj ogłoszenie