Magiel Galeria Sztuki Współczesnej oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Wielichowie zapraszają na wystawę

OPRAC.:
Ania Borowiak
Ania Borowiak
Udostępnij:
Magiel Galeria Sztuki Współczesnej w Wielichowie oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Wielichowie zapraszają na wystawę "Bezpieczeństwo w domu. Gaśnica", która powstała w ramach współpracy Uniwersytetu Artystycznego im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu z Komendą Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu i producentem gaśnic Ogniochron.

Wystawę można oglądać w sali Centrum Kultury i Biblioteki w Wielichowie od 5 września do 9 października. Swój debiut miała w Miejskich Galeriach UAP w Galerii Curators’LAB w Poznaniu w lutym tego roku.

- Druga odsłona projektu „Bezpieczeństwo w domu. Gaśnica” prezentowana była na Międzynarodowych Targach Poznańskich w ramach Międzynarodowych Targów Ochrony Pracy, Pożarnictwa i Ratownictwa SAWO 2022 w dniach 25- 27 kwietnia 2022 r. Trzecia odsłona wystawy prezentowanej w Sali wystawienniczej Centrum Kultury w Wielichowie towarzyszy obchodom 205 -lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Wielichowie - mówi kurator wystawy, Dawid Szafrański.

Jak dodaje, podczas trwania wystawy planowane są spotkania kuratorskie i oprowadzania edukacyjne dla wielopokoleniowego odbiorcy z terenu powiatu grodziskiego.

- Celem podejmowanych tematów było zwiększenie świadomości w zapewnieniu bezpieczeństwa poprzez posiadanie, prawidłowe przechowywanie i umiejętność użycia gaśnicy, która może ugasić większość palących się w domu przedmiotów i nie dopuścić do rozprzestrzenienia się ognia. Trzeba o tym mówić, trzeba to pokazywać i trzeba tworzyć takie gaśnice, żebyśmy wszyscy chcieli je mieć i w razie czego potrafili z nich skorzystać. Żeby popularyzować tę idee studenci kierunku Wzornictwo podjęli się zaprojektowania nowych form i elementów składowych gaśnic, a studenci kierunku Grafika zaprojektowali grafiki informacyjne, zachęcające do zaopatrzenia się w te urządzenia, jako niezbędne do zgaszenia zarzewia pożaru w domu. Efekty ich pracy prezentuje ta wystawa- tłumaczy D. Szafrański.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Materiały promocyjne partnera

Trwa XIV Międzynarodowy Festiwal Filmowy NNW w Gdyni

Więcej informacji na stronie głównej Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie