Marszobieg na orientację w Grodzisku Wielkopolskim zgromadził całe rodziny. A wszystko to dla Basi Michalczak!

Karolina Majchrzak
Karolina Majchrzak
Marszobieg na orientację w Grodzisku Wielkopolskim zgromadził całe rodziny
Marszobieg na orientację w Grodzisku Wielkopolskim zgromadził całe rodziny Karolina Majchrzak
Park Miejski w Grodzisku Wielkopolskim w ten weekend pięknie pokrył się śniegiem. Pomimo mroźnej pogody, po raz kolejny wypełnił się ludźmi o dobrych sercach. A wszystko to za sprawą wydarzenia, które zgromadziło całe rodziny, by aktywnie wesprzeć zbiórkę dla Basi Michalczak.

Już od prawie roku Basia dzielnie walczy z chorobą

W styczniu bieżącego roku okazało się, że w główce Basi w tylnej części czaszki jest guz. Zdiagnozowano u niej złośliwy nowotwór móżdżka. Medulloplastoma 4 stopnia. Od tego czasu Basia przeszła już chemioterapię, radioterapię oraz stale jest rehabilitowana. Od kilku tygodni poddawana jest kolejnym chemioterapiom. Niezbędna jest dalsza rehabilitacja, diagnostyka, szukanie skutecznych niestandardowych metod leczenia, które najczęściej nie są refundowane i wymagają znacznych środków finansowych. By Basia mogła powrócić do zdrowia i korzystać z życia tak jak jej rówieśnicy, potrzebna jest wasza pomoc!

Dochód z wydarzenia zostanie przekazany na leczenie Basi Michalczak

W niedzielę, 20 listopada, w Parku Miejskim w Grodzisku Wielopolskim odbył się marszobieg na orientację dla całych rodzin. Po wysłuchaniu instrukcji i zasad, zebrani wyruszyli na wyznaczoną trasę wiodącą między innymi ścieżkami parku. Dystans do pokonania wynosił 2 kilometry, do zdobycia było 10 punktów. By wziąć udział, należało po prostu wrzucić dowolną kwotę do skarbonki. Na każdego uczestnika czekał ciepły napój oraz pyszne łakocie, przygotowane przez rodziców młodych wolontariuszy. Pomysłodawcą i organizatorem wydarzenia był "Łodyga Athletic Team". Współorganizatorami byli Szkoła Podstawowa Nr 4 im. kpt. Józefa Rejdycha, Szkolny Klub Wolontariatu oraz nauczyciele.

Marszobieg na orientację w Grodzisku Wielkopolskim zgromadził całe rodziny

Marszobieg na orientację w Grodzisku Wielkopolskim zgromadzi...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wystawa "Biczowani" w galerii ORAC

Wróć na grodzisk.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie