Masowe punkty szczepień w powiecie grodziskim. Trwa poszukiwanie personelu

Anna Borowiak
Anna Borowiak
Pixabay/zdjęcie ilustracyjne
W powiecie grodziskim mają zostać utworzone masowe punkty szczepień. Trwają procedury związane z ich organizacją. Poszukiwani są pracownicy.

Punkty masowych szczepień w każdym powiecie to nowy pomysł na przyspieszenie szczepień związany z planowanymi na drugi kwartał dużymi dostawami szczepionek. W każdym powiecie będą co najmniej dwa takie punkty.

Przypomnijmy, że zgodnie z rządowymi deklaracjami, w każdym punkcie może być szczepionych około 200 osób dziennie. Takie punkty w powiecie grodziskim mają powstać dwa.

- Mogę powiedzieć, że najprawdopodobniej w Grodzisku Wielkopolskim zlokalizujemy punkt szczepień w małym budynku Liceum Ogólnokształcącego, a w Rakoniewicach - w budynku Hali Sportowej. Dodatkowo w grodziskim szpitalu będą prowadzone szczepienia grup pracowniczych dla firm zatrudniających powyżej 500 osób- zapowiedział w piątek starosta powiatu grodziskiego, Mariusz Zgaiński.

Wedle zapowiedzi rządzących, którzy powołują się na producentów, w kwietniu do Polski ma trafić od 5 do 7 milionów szczepionek. Naturalne jest więc, że trzeba zapewnić i kadrę, i miejsce do zabiegów.

W związku z tworzeniem punktów szczepień masowych w powiecie grodziskim, poszukiwany jest personel medyczny: lekarze, lekarze dentyści, pielęgniarki, położne, felczerzy, ratownicy medyczni oraz farmaceuci, fizjoterapeuci, higienistki szkolne, diagności laboratoryjni, którzy uzyskali dokument potwierdzający ukończenie szkolenia: teoretycznego, dostępnego na platformie Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego oraz
praktycznego, którego program zatwierdziło Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego.

Koronawirus groźny tylko w pomieszczeniach

Wideo

Dodaj ogłoszenie