Międzynarodowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych w Grodzisku Wielkopolskim

Ania Borowiak
Ania Borowiak
Międzynarodowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych w Grodzisku Wielkopolskim
Międzynarodowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych w Grodzisku Wielkopolskim Anna Borowiak
„Pragnę zwyciężyć, lecz jeśli nie będę mógł zwyciężyć, niech będę dzielny w swym wysiłku” - takie hasło towarzyszyło uczestnikom Międzynarodowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych, którzy w sobotę, 27 maja, wzięli udział w sportowych rozgrywkach.

W tegorocznych zmaganiach wzięli udział niepełnosprawni sportowcy z belgijskiego Merksplas – miasta partnerskiego gminy Grodzisk Wielkopolski oraz reprezentacje Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bukowcu, Granowie, Szkoły Podstawowej numer 4 w Grodzisku Wielkopolskim, SP w Grąblewie, SP w Przysiece Drugiej, Szkoły Podstawowej Specjalnej w Stęszewie, a także Warsztatów Terapii Zajęciowej w Grońsku, Kościanie, Grodzisku Wielkopolskim, Wolsztynie i Rakoniewicach, podopieczni Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Serce, Środowiskowego Domu Samopomocy w Sielinku, Wielichowie i Wolsztynie, Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną - koło w Grodzisku Wielkopolskim oraz gospodarze spotkania - uczniowie Szkoły Podstawowej numer 1 imienia Polskich Olimpijczyków.

Igrzyska rozpoczęły się tradycyjnym przemarszem uczestników oraz zaproszonych gości w asyście Grodziskiej Orkiestry Dętej z flagą olimpijską sprzed kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa na teren kompleksu sportowego przy grodziskiej "Jedynce", gdzie zapalono znicz olimpijski, a w niebo pofrunęły gołębie.

- Udział w igrzyskach jest marzeniem każdego sportowca. Jest to bowiem sprawdzian nie tylko umiejętności, ale też dyscypliny, wytrwałości, determinacji w pokonywaniu własnych słabości, a przy tym szansa na ogromną radość, moc wzruszeń i niezapomniane przeżycia. Cieszę się, że sportowcy z niepełnosprawnościami nie zostają pozbawieni tej możliwości, mogą rozwijać się, zdobywać medale, stawać na podium i świętować swoje osobiste sukcesy

- mówił burmistrz Grodziska Wielkopolskiego, Piotr Hojan.

Uroczystego otwarcia igrzysk dokonali wspólnie burmistrz Piotr Hojan, starosta Mariusz Zgaiński oraz Herman Cooremans.

Międzynarodowe igrzyska uświetniły swoim występem Grodziska Orkiestra Dęta, dzieci z grup tanecznych Szkoły Podstawowej nr 1 im. Polskich Olimpijczyków oraz uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Grodzisku Wielkopolskim.

Podczas igrzysk uczestnicy próbowali swoich sił w takich dyscyplinach jak między innymi skok w dal, skok wzwyż, bieg czy pchnięcie kulą.

Międzynarodowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych w Grodzisku Wielkopolskim

Międzynarodowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych w Grodzisku Wielkopolskim

Strefa Biznesu: Takie plany mają pracodawcy. Co czeka rynek pracy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na grodzisk.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie