Mieszko Gniezno - Nielba Wągrowiec 0:6 [FOTO]

Paweł Brzeźniak
Mieszko Gniezno - Nielba Wągrowiec 0:6
Mieszko Gniezno - Nielba Wągrowiec 0:6 Paweł Brzeźniak
Mieszko Gniezno rozegrał swój drugi mecz w rundzie jesiennej sezonu piłkarskiej III ligi grupy 2. Tym razem na swoim stadionie podopieczni Mariusza Bekasa wyraźnie przegrali z Nielbą Wągrowiec 0:6.

Oto strzelcy bramek: Jakub Kubiński 6, 38, Bartłomiej Burman 20, 69, Jacek Figaszewski 45, Tomasz Bzdęga 87.

Osobny akapit należy się temu, co działo się na trybunach. A tam wrzało. Najzagorzalsi fani Mieszka przyszli na stadion z transparentem "Cały zarząd do wymiany". A potem się zaczęło... Okrzyki w rodzaju "Zero pasji i ambicji, cały zarząd do dymisji". Do tego obraźliwe słowa w stronę prezesa Macieja Ciesielskiego, hasła i przyśpiewki dopingujące raz Nielbę, raz Mieszka czy też złośliwe komentarze w stronę spikera, który zapomniał zmienić wynik na tablicy. To, co się działo na trybunach, to kolejny rozdział niesłychanie trudnych relacji między zarządem biało-niebieskich a Mieszko Fans.

Obie drużyny zaczęły sezon od przegranych, więc każdy chciał coś udowodnić w tym meczu, jednak ponad trzydziestostopniowy upał nie ułatwiał tego zadania.

Od środka zaczęli goście, którzy już w szóstej minucie wyszli na prowadzenie po strzale Jakuba Kubińskiego. Kolejne minuty to budowanie przewagi przez przyjezdnych, które zaowocowało bramką w 20 minucie. Na listę strzelców tym razem wpisał się Przemysław Lisiecki. W 32 minucie Mieszko mógł zdobyć bramkę kontaktową za sprawą Mikołaja Hajdacza, który wygrał pojedynek z Tomaszem Bzdęgą i ładnie dośrodkował piłkę w pole karne, niestety nikt nie wykończył akcji. W 38 minucie Jakub Kubiński ponownie wpisał się na listę strzelców i Nielba prowadziła już 3:0. W końcówce spotkania nieszczęśliwie głowami zderzyli się Kacper Zimmer i Łukasz Iskrzyński. Obaj zawodnicy po opatrzeniu przez służby medyczne zostali zmienieni przez Nikodema Matuszaka i Mikołaja Ortyla. Tuż przed przerwą na listę strzelców wpisał się Jacek Figaszewski i po 45 minutach mieliśmy wynik 0:4

W drugiej części spotkania biało-niebiescy powoli zaczęli dochodzić do głosu, czego efektem był rzut karny dla gnieźnian. Do piłki podszedł Miłosz Brylewski, ale jego strzał wybronił Dawid Kołodziejczak. W 69 minucie golkipera Mieszka pokonał Bartłomiej Burman dając Nielbie prowadzenie 5:0. Później gra przeniosła się na środek pola, aż do 87 minuty, kiedy na dla przyjezdnych trafił Tomasz Bzdęga. Jak się okazało, była to ostatnia bramka w tym meczu, Mieszko Gniezno uległ Nielbie Wągrowiec 0:6

Mieszko: Łukasz Benedykciński, Jakub Jandy, Kacper Tomaszczak (Michał Mól), Jakub Hoffmann, Kacper Zimmer (Nikodem Matuszak), Łukasz Bogajewski (Nikodem Szociński), Filip Fiborek (Hubert Walerjańczyk), Dawid Urbaniak, Miłosz Brylewski, Mikołaj Hajdacz, Szymon Klimacki.

Nielba: Dawid Kołodziejczak, Rafał Leśniewski (Adrian Marchel), Mateusz Sporek, Tomasz Bzdęga, Jacek Figaszewski, Przemysław Lisiecki, Bartłomiej Burman, Łukasz Iskrzyński (Mikołaj Ortyl), Mateusz Rozmarynowski, Jakub Kubiński (Mateusz Kaczor), Michał Steinke.

Przed meczem z Nielbą Wągrowiec miała miejsce mała uroczystość. Prezydent Gniezna Tomasz Budasz wraz z prezesem Mieszka Maciejem Ciesielskim przekazali na ręce Romana Gąsiorowskiego – Honorowego Prezesa Klubu pamiątkową koszulkę oraz puchar. Było to podziękowanie za wieloletnią pracę i poświęcenie na rzecz Mieszka Gniezno.

W sobotę o tej samej porze Mieszko rozegra swój mecz w Świnoujściu z tamtejszą Flotą. Nielba zagra u siebie z Jarotą Jarocin. Mieszko zajmuje na razie ostatnią pozycję w tabeli.