Miliony na edukację znów do wzięcia

Monika Kaczyńska
Monika Kaczyńska
Przedmioty przyrodnicze i matematyka to dziś kluczowe umiejętności, które muszą posiąść uczniowie
Przedmioty przyrodnicze i matematyka to dziś kluczowe umiejętności, które muszą posiąść uczniowie Andrzej Banas / Polska Press
Lepiej wyposażone pracownie przedmiotowe, a także dodatkowe zajęcia dla dzieci szczególnie zdolnych oraz tych ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi to efekty, które można osiągnąć korzystając z dotacji do zdobycia w ogłoszonym właśnie konkursie w ramach WRPO .

Prawie 3,2 mln zł to pieniądze, które zostaną rozdysponowane w konkursie na projekty z zakresu poddziałania 8.1.2. „Kształcenie ogólne - projekty konkursowe”. Pieniądze zarezerwowane na dotacje zostały podzielone pomiędzy Obszary Strategicznej Interwencji: leszczyński, koniński, gnieźnieński i pilski. Oznacza to, że projekty, które zostaną zgłoszone do konkursu muszą być zgodne z poszczególnymi Mandatami Terytorialnymi Obszarów Strategicznej Interwencji.

- W konkursie można się starać m.in. o dofinansowanie doposażenia pracowni przedmiotowych w sprzęt niezbędny do przeprowadzania doświadczeń i eksperymentów w zakresie przedmiotów przyrodniczych i matematycznych - mówi Sylwia Wójcik, dyrektor Departamentu Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego. - Innym rodzajem działań, na które można uzyskać dotacje są programy edukacyjne pozwalające na rozwijanie kompetencji istotnych na rynku pracy, czyli matematyczno-przyrodniczych, językowych, oraz dotyczących technologii komunikacyjnych - podkreśla.

Projekty mogą uwzględniać zarówno zajęcia wyrównawcze, dla uczniów (także tych z niepełnosprawnościami), którzy mają trudności z tymi przedmiotami, jak i zajęcia rozwijające szczególne uzdolnienia.
- Projekty mogą uwzględniać także wypłacanie stypendiów uczniom szczególnie uzdolnionym w zakresie przedmiotów matematycznych, przyrodniczych, informatycznych lub języków obcych, w których przypadku sytuacja materialna stanowi barierę w edukacji - zwraca uwagę Sylwia Wójcik.

Dotację można przeznaczyć także na wsparcie podnoszenia kwalifikacji przez nauczycieli matematyki, języków obcych i przedmiotów przyrodniczych, pod warunkiem jednak, że jest to część szerszego projektu.

W konkursie mogą składać wnioski wszystkie podmioty z wyjątkiem osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej lub oświatowej. Maksymalny poziom dofinansowania projektów to 95 proc. kosztów kwalifikowalnych projektów. Wnioski w konkursie trze ba złożyć do 30 września bieżącego roku.

Więcej informacji i regulamin konkursu można znaleźć na stronie www.wrpo.wielkopolskie.pl w zakładce nabory.

Bieżący konkurs jest trzecim na wspieranie kształcenia ogólnego. W ramach wcześniejszych dofinansowano ze środków WRPO blisko 200 projektów.

obrazek
obrazek
www.wrpo.wielkopolskie.pl
Linki do profili społecznościowych WRPO 2014+:85 tys. dzieci zarejestrowano pierwszego dnia na szczepienia

Wideo

Materiał oryginalny: Miliony na edukację znów do wzięcia - Wielkopolskie Nasze Miasto

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie