Mistrzowie Smaku: wyniki

Anna Wyrwa-Sadowska
Mistrzowie Smaku: wyniki. Zakończyło się głosowanie w prestiżowym plebiscycie gastronomicznym. Wiemy już, jakie restauracje, kucharzy, kelnerów, cukiernie/kawiarnie i piekarnie cenicie najbardziej w powiecie grodziskim i nowotomyskim. Gratulujemy!

Zwycięzcy pięciu kategorii w swoich powiatach przechodzą teraz do finału wojewódzkiego, który rusza w poniedziałek. Głosowanie potrwa do 16 września. Zwycięzcy zachowują w II turze te same numery prefiks i wszystkie zdobyte dotąd głosy.
A oto zwycięzcy w powiecie grodziskim. Tu za najlepszą restaurację uznano Dwór Niemierzyce, który zdobył aż 1732 głosy. W tej kategorii rywalizacja była bardzo zacięta, bo laureat drugiego miejsca - restauracja "Pod siódemką": z Rakoniewic zdobyła także pokaźną liczbę głosów - 1623.
W kategorii kucharz wygrał Łukasz Nadstoga ze zwycięskiej restauracji - Dwór Niemierzyce, który zdobył 729 głosów.
Z kolei wśród kelnerów powody do radości ma Bartłomiej Cybal z CKR Masarnia w Grodzisku, który zwyciężył z wynikiem 346 głosów.
W kategorii cukiernia/kawiarnia wygrał lokal Lish z Grodziska z wynikiem 174 głosy. A za najlepsza piekarnię uznano Mik-Mar z miejscowości Łąki.

A oto zwycięzcy w powiecie nowotomyski. W kategorii restauracja mamy dwa pierwsze miejsca, z równą liczbą głosów wygrały tutaj restauracje Gala z Nowego Tomyśla i Chmiel i Wiklina i obie przechodzą do II etapu.
W kategorii kucharz wygrał Maciej Piskorski z Klimkowej Osady, który zdobył 251 głosów. A spośród kelnerów za najlepszego uznano Grzegorza Bedera z restauracji Chmiel i Wiklina. W kategorii cukiernia/kawiarnia wygrał lokal Lish z Nowego Tomyśla, a wśród piekarni największe uznanie zdobyła Piekarnia Wiejska Zębowo.

Przypomnijmy, jakie są nagrody. Nagrody zostaną wręczone na gali 26 września na Targach Polagra Gastro Invest Hotel 2017. Do całego nakładu „Głosu Wielkopolskiego” zostanie dołączony też dodatek z prezentacją laureatów pierwszych miejsc, w tym i zwycięzców z powiatów.

Nagrody

Kelnerzy i kucharze, którzy w każdym mieście lub powiecie uzyskają najwięcej głosów, zdobędą tytuł Kelnera Roku lub Kucharza Roku w powiecie, otrzymają medal Mistrzów Smaku, prezentację w specjalnym dodatku „Mistrzowie Smaku 2017”, awans do wojewódzkiego finału plebiscytu (z zachowaniem głosów zdobytych w pierwszym etapie głosowania) oraz podwójne zaproszenie na międzynarodowe targi Polagra Gastro i Invest Hotel 2017.

W wojewódzkim finale na 10 kelnerów i 10 kucharzy, którzy zdobędą najwięcej głosów, czekają główne nagrody - voucher pobytowy do hotelu SPA oraz dyplom uznania, do ekspozycji w lokalu. Laureaci drugich i trzecich miejsc wśród kelnerów i kucharzy w każdym mieście i powiecie oprócz dyplomów otrzymają podwójne zaproszenia na Międzynarodowe Targi Polagra Gastro i Invest Hotel 2017.

Kucharze mogą liczyć na nagrody dodatkowe! To 32 pojedyncze wejściówki na Kulinarny Puchar Polski.

Właściciele restauracji, kawiarni i cukierni oraz piekarni, które w każdym mieście i powiecie zdobędą najwięcej głosów, a także właściciele zwycięskich restauracji, pizzerii i lodziarni nagrodzonych w wojewódzkich kategoriach plebiscytu otrzymają: voucher na reklamę w „Głosie Wielkopolskim” i serwisie internetowym o wartości 3000 złotych, medal Mistrzów Smaku, dyplom oraz podwójne zaproszenia na Międzynarodowe Targi Polagra Gastro Invest Hotel 2017.

Lokale i piekarnie, które zajmą drugie i trzecie miejsca w miastach i powiatach oraz w wojewódzkich kategoriach plebiscytu, także otrzymają dyplomy i vouchery na reklamę w „Głosie Wielkopolskim” i naszym serwisie internetowym o wartości 2000 zł (za drugie miejsce w rankingu) i 1000 zł (za miejsce trzecie).

Śledźcie nasz plebiscyt na bieżąco w Internecie.