Msza żałobna śp. Barbary Rożyńskiej - Szumskiej. Pożegnaliśmy oddanego lekarza i wspaniałego człowieka

Anna Borowiak
Anna Borowiak
W sobotę, 10 kwietnia, na grodziskim cmentarzu parafialnym odbyła się msza święta pożegnalna śp. Barbary Rożyńskiej - Szumskiej, wieloletniej dyrektor Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Grodzisku Wielkopolskim. Żegnaliśmy oddanego lekarza, ale przede wszystkim wspaniałego Człowieka. Śp. Barbara Rożyńska - Szumska zapisała się w historii powiatu grodziskiego złotymi zgłoskami.

Barbara Rożyńska - Szumska była wieloletnim Dyrektorem Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej oraz ordynatorem oddziału neonatologii. Dała się poznać jako wyjątkowo oddany lekarz, a swoją pracę traktowała jako życiową pasję. Nigdy nikomu nie odmawiała pomocy, była wyjątkowo serdeczna. Wielokrotnie udowodniła, że służba zdrowia i troska o nasz grodziski szpital były dla niej priorytetem.

W uroczystej mszy świętej, podczas której żegnaliśmy śp. Barbarę Rożyńską - Szumską, wzięli udział wszyscy, którym jej osoba była wyjątkowo bliska. Na grodziskim cmentarzu żegnali ją przedstawiciele samorządu, pracownicy Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Grodzisku Wielkopolskim, lekarze, ale przede wszystkim rodzina i przyjaciele.

- Z pasją odkrywała świat i tą pasją umiała się dzielić z innymi. Była też po prostu dobrym szefem, który w podwładnym widział człowieka. (...) Była bardzo wyrozumiała, empatyczna i potrafiła okazać troskę o drugiego człowieka, a jako lekarz - o pacjenta. Jako neonatolog była pierwszym lekarzem nowonarodzonego dziecka, a co uważniejsze - uważała, że ma najlepszą pracę na ziemi. Dlaczego? Codziennie, jak mawiała, była przy najpiękniejszej chwili w życiu człowieka - narodzinach- mówił zastępca dyrektora ds. ekonomicznych grodziskiego szpitala, Mirosław Drzewiecki.

Podczas przemowy dziękował śp. Barbarze Rożyńskiej- Szumskiej w imieniu wszystkich pracowników szpitala za zaangażowanie i wiele lat współpracy. Wspominał Ją jako osobę wyjątkowo kompetentną i oddaną sprawom szpitala i pacjentów.

- Pracownicy, którzy byli z nią na co dzień, mówią "obecna wszędzie, zachłanna na wiedzę, jak żywe srebro. Miała niespożytą energię i dbała o każdy, nawet najdrobniejszy szczegół." (...) Była też lokalnym patriotą, zaangażowanym w sprawy naszej społeczności. Kochała Grodzisk, była nim zafascynowana. (...) Nie mówimy żegnaj, ale do zobaczenia- dodawał.

Śp. Barbarę Rożyńską - Szumską żegnał również starosta powiatu grodziskiego, Mariusz Zgaiński.

- Basiu, Twoja ziemska droga dobiega końca. Byłaś oddaną, kochającą i opiekuńczą żoną, troskliwą matką, a także babcią. Byłaś sprawiedliwą szefową i rzetelnym współpracownikiem. Byłaś ordynatorem, dyrektorem, wiernym przyjacielem grodziskiego szpitala, a także lojalnym rzecznikiem jego spraw. (...) We wszystkim, co robiłaś, widziałaś dobro drugiego człowieka, a pracę zawodową zawsze traktowałaś jako służbę ludziom. Zawsze służyłaś pomocną dłonią, radą, dobrym słowem- mówił Mariusz Zgaiński.

Starosta wspominał również zaangażowanie śp. Barbary Rożyńskiej - Szumskiej w sprawy lokalnej społeczności, Jej optymizm, dobroć i życzliwość.

- Dziękujemy Ci Basiu, że byłaś z nami. Dziękujemy opatrzności za każdy dzień Twojego życia. Dziękujemy za wszystkie spędzone razem chwile, za uśmiech, wsparcie, za całe dobro, które od Ciebie otrzymaliśmy. Pamięć o Tobie pozostanie w naszych sercach na zawsze, a dzisiaj mówimy sobie do zobaczenia tam, w lepszym świecie.

Pogrzeb śp. Barbary Rożyńskiej - Szumskiej odbędzie się w Parafii św. Katarzyny we Wronkach 17 kwietnia o godz. 12.

Kolno wolne od koronawirusa

Wideo

Dodaj ogłoszenie