Nowy samochód w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grodzisku

OPRAC.:
Ania Borowiak
Ania Borowiak
Strażacy z Grodziska wymieniają auta na nowsze. W ich garażu właśnie pojawił się nowy nabytek, który zastąpi dotychczasowe auto, które służyło od dwunastu lat. To średni samochód gaśniczy na podwoziu Volvo.

Średni samochód ratowniczo-gaśniczy, który właśnie został wymieniony na nowy, służył w grodziskiej jednostce od dwunastu lat. I chociaż MAN całkiem dobrze sprawował się jeszcze na akcjach, w strażackim garażu nadszedł czas na zmiany.

- 17 grudnia 2021 roku Jednostka Ratowniczo- Gaśnicza w Grodzisku Wlkp. wzbogaciła się o nowy średni samochód gaśniczy. Jest to samochód uterenowiony z napędem 4x4, z jednostką napędową o mocy 280 KM. Nowoczesną kompozytowa zabudowa pojazdu wykonana została przez Przedsiębiorstwo Specjalistyczne „Bocar” Sp. z o.o. - informuje mł. bryg. Marcin Nowak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grodzisku Wielkopolskim.

Zakup był możliwy dzięki dofinansowaniu z budżetu państwa w kwocie 509 955,00 zł, środkom przekazanym przez Starostwo Powiatowe w Grodzisku w wysokości 100 tys. zł oraz dofinansowaniu z Urzędu Miejskiego w Wielichowie w kwocie 200 tysięcy złotych.

Jak wymienia M. Nowak z KP PSP Grodzisk, pojazd został wyposażony między innymi w: zbiornik wody o pojemności 2500l i 275 l środka pianotwórczego, autopompę o wydajności 1600 l/min, szybkie natarcie, instalację zraszaczową, dwa działka wodno – pianowe, w tym jedno zamontowane z przodu pojazdu sterowane z kabiny załogi.

- Efektywność i bezpieczeństwo działań ratowniczych ułatwia też zamontowany maszt oświetleniowy typu LED, wyciągarka elektryczna, fala świetlna, moduł sanitarny. Znajdujący się na nim sprzęt ratowniczo – gaśniczy zapewnia podejmowanie szerokiego zakresu działań ratowniczo – gaśniczych - dodaje.

Pojazd, który do tej pory używany był przez grodziskich strażaków, trafi do jednostki OSP Wielichowo, co potwierdza Marcin Nowak z grodziskiej straży pożarnej.

Nowy samochód w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożar...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Francja podwyższy wiek emerytalny. Protesty na miarę żółtych kamizelek

Wróć na grodzisk.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie