Od jutra szpital będzie leczył pacjentów z koronawirusem. Co zmieni się w funkcjonowaniu placówki?

Anna Borowiak
Anna Borowiak
Od piątku, 30 października, decyzją wojewody wielkopolskiego, szpital w Grodzisku Wielkopolskim będzie realizował świadczenia na rzecz osób z podejrzeniem bądź potwierdzeniem zakażenia koronawirusem. Co to oznacza dla mieszkańców powiatu grodziskiego? Co się zmieni?

- Decyzją wojewody wielkopolskiego z dnia 26 października 2020 r., Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Grodzisku Wielkopolskim z dniem 30 października br. do odwołania będzie realizował świadczenia opieki zdrowotnej w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, poprzez zapewnienie w podmiocie leczniczym 61 łóżek dla pacjentów z podejrzeniem lub potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2, w tym 3 łóżek intensywnej terapii, z kardiomonitorem oraz możliwością prowadzenia tlenoterapii i wentylacji mechanicznej- informuje starosta Mariusz Zgaiński.

W związku z powyższą decyzją od dnia 30 października 2020 r. zostają zawieszone prace następujących komórek organizacyjnych szpitala:

- Izba Przyjęć,
- Oddział Internistyczno – Kardiologiczny,
- Oddział Chirurgiczny z Pododdziałem Gastroenterologicznym,
- Ambulatorium Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej (tzw. „Wieczorynka”),
- Poradnia Gastroenterologiczna wraz z Pracownią Gastroenterologiczną,
- Pracownia RTG i Tomografii Komputerowej.

Do dyspozycji pacjentów pozostają:
- Oddział Położniczo – Ginekologiczny i Oddział Noworodkowy,
- Laboratorium (punkt pobrań zlokalizowany w strefie poradni specjalistycznych, czynny od poniedziałku do piątku w godz. od 7.15 do 10.00. Wyniki można odbierać w ww. miejscu
w godzinach od 13.00 do 14.00. Laboratorium wykonuje badanie ze skierowaniem od lekarza oraz badania prywatne. Wszystkie badania w Laboratorium wykonywane są bez wcześniejszej rejestracji telefonicznej.

- Poradnia Chirurgiczna (tel. 61 44 36 539),
- Poradnia Ginekologiczno – Położnicza (tel. 61 44 36 561),
- Poradnia Ortopedyczna (61 44 36 539),
- Poradnia Kardiologiczna (61 44 36 550)

W związku z zaistniałą sytuacją w przypadku pogorszenia się stanu zdrowia pacjentów należy kierować się do najbliższych ościennych szpitali, w których funkcjonuje - Ambulatorium Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej (tzw. „Wieczorynka”), Specjalistyczny Oddział Ratunkowy (SOR) lub wezwać pomoc poprzez numer 112 lub 999.

Kolno wolne od koronawirusa

Wideo

Dodaj ogłoszenie