MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Ostatnia sesja Rady Miejskiej w Grodzisku Wielkopolskim kadencji 2018-2024

Anna Borowiak
Anna Borowiak
Na uroczystej sesji Rada Miejska w Grodzisku Wielkopolskim podsumowała kończącą się kadencję. Ostatnie posiedzenie odbyło się w czwartek, 18 kwietnia. Była to również okazja do podziękowań.

Formalnie kadencja organów samorządu terytorialnego trwa do 30 kwietnia. Rada Miejska w Grodzisku Wielkopolskim zebrała się w czwartek na uroczystym posiedzeniu, w którym wzięli udział również zaproszeni goście - przedstawiciele organizacji i instytucji z terenu całej gminy.

Podsumowanie mijającej kadencji przedstawił burmistrz Piotr Hojan. - Udało nam się zrealizować wszystko, na co pozwoliły okoliczności tych niełatwych lat (…) Kończy się nasze pięcioletnie społeczne posłannictwo. Chciałbym w tym miejscu bardzo podziękować radnym za owocną współpracę. Przez całą kadencję naszym celem nadrzędnym było dobro gminy i dobro mieszkańców. Przez ponad 5 lat udało nam się uniknąć sporów o charakterze politycznym czy światopoglądowym - podkreślał.

W swoim wystąpieniu burmistrz mówił o przeprowadzonych w minionej kadencji inwestycjach. Tych, jak przekazał, było blisko 100, za łączną kwotę ponad 68 milionów złotych. Na tę sumę składają się również dofinansowania - ponad 12,5 milionów ze środków rządowych oraz ponad 22,5 milionów ze środków unijnych. Jak mówił, zadłużenie gminy zmniejszyło się z ponad 31 mln w roku 2019 do blisko 15,15 mln na koniec 2023 roku.

Sprawozdanie z prac Rady Miejskiej przedstawił przewodniczący Józef Gawron. W mijającej kadencji radni spotkali się na 69 sesjach. Frekwencja na posiedzeniach komisji i sesjach sięgnęła ponad 98 procent. Radni podjęli 549 uchwał.

- Za nami nie tylko najdłuższa, ale także najtrudniejsza kadencja Rady Miejskiej. (...) Mimo wszystkich przeciwności mogę stwierdzić, że było to pięć bardzo pracowitych lat. Lat, w trakcie których wiele udało się zaplanować i zrealizować

- mówił Józef Gawron.

Ostatnia sesja była okazją nie tylko do podsumowań, ale i do podziękowań. Te otrzymali radni mijającej kadencji, burmistrz Piotr Hojan, jego zastępca Marcin Brudło, sekretarz Artur Kalinowski, skarbnik Iwona Prusak oraz Hanna Maciejewska i Maria Kępińska z biura Rady Miejskiej. Podziękowania za współpracę składali również przedstawiciele instytucji i organizacji z terenu gminy.

Ostatnia sesja Rady Miejskiej w Grodzisku Wielkopolskim kade...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Napięcie wokół Tajwanu. Chiny rozpoczęły manewry

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na grodzisk.naszemiasto.pl Nasze Miasto