Pasaż Grodziski. Pierwszy park handlowy w Grodzisku ma powstać w 2023 roku!

Ania Borowiak
Ania Borowiak
materiały prasowe inwestora
Od zapowiedzi spółki o planach budowy Pasażu Grodziskiego minęły dwa lata. Dziś inwestor oficjalnie potwierdza, że budowa pierwszego parku handlowego w naszym mieście rozpocznie się już w pierwszym kwartale 2023 roku.

Pasaż Grodziski. Pierwszy park handlowy w Grodzisku ma powstać w 2023 roku!

W pierwszym kwartale 2023 roku ma rozpocząć się budowa parku handlowego w Grodzisku Wielkopolskim przy ulicy Fabrycznej. Za jego budowę i komercjalizację odpowiedzialna jest firma Refield. O planach powstania obiektu po raz pierwszy informowaliśmy dwa lata temu. Przez cały ten czas trwały ustalenia i prace, dzięki którym inwestor uzyskał już prawomocne pozwolenie na budowę. Pasaż Grodziski stanie na działce przy ulicy Fabrycznej, tuż przy drodze krajowej nr 32, w sąsiedztwie istniejącej restauracji McDonald’s.

Wojewoda ocenił pozytywnie zgodność planowanej inwestycji z zapisami miejscowego planu zagospodarowania i inwestor uzyskał ostateczne i prawomocne pozwolenie na budowę. Jak informuje spółka Refield, wojewoda uznał, że właściciel wykorzystał już znaczny obszar nieruchomości pod swój zakład produkcyjny i jej kolejną część można przeznaczyć na wybudowanie budynku usługowego.

– Jesteśmy wdzięczni lokalnym władzom za dialog i współpracę, której celem było wypracowanie jak najlepszego rozwiązania. Cieszymy się, że możemy dołożyć naszą cegiełkę do rozwoju miasta – podkreśla Mateusz Świętochowski, dyrektor operacyjny Refield.

Prace przy budowie pierwszego w Grodzisku Wielkopolskim parku handlowego ruszą na początku nowego roku

– Choć różniliśmy się w kwestii interpretacji zapisów miejscowego planu zagospodarowania uchwalonego dla tej konkretnej nieruchomości, to jednak od początku staliśmy na stanowisku, że nowi inwestorzy są w mieście mile widziani. Liczymy zatem, że Pasaż Grodziski zaoferuje nie tylko nowe możliwości zakupowe, ale przede wszystkim zachęci innych inwestorów do zaangażowania kapitałowego na terenie naszego miasta – podkreśla burmistrz Piotr Hojan, cytowany w komunikacie prasowym przesłanym do naszej redakcji przez inwestora.

Pierwsze prace przy budowie ruszą na początku nowego roku, a ich zakończenie przewidziano na listopad 2023 roku. Pasaż Grodziski udostępni powierzchnię najmu aż 10 najemcom. Inwestycja jest już wynajęta w 80 proc. Na terenie nowego obiektu powstaną sklepy wiodących polskich i zagranicznych marek, które zostaną dobrane tak, by oferowały możliwie najszerszą i funkcjonalną ofertę w jednym miejscu. Dziś możemy zdradzić jedynie tyle, że w Grodzisku Wielkopolskim pojawią się nowe marki, z oferty których nie mieliśmy jeszcze okazji korzystać w naszym mieście. Szczegóły poznamy w najbliższym czasie. Dziś inwestor zdradza tylko tyle, że operatorem spożywczym została sieć Aldi, która otworzy swój pierwszy i jedyny sklep w powiecie grodziskim.

– Pasaż Grodziski spotkał się z bardzo pozytywną odpowiedzią najemców. Większość z nich to właśnie w tym projekcie otworzy pierwsze sklepy w mieście. Dla nas to potwierdzenie potencjału handlowego Grodziska oraz bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców – mówi Fabian Eryk Barbarowicz, prezes zarządu Refield.

Dodajemy również, że firma przygotuje także infrastrukturę – odpowiednio zagospodarowany parking, w tym stację ładowania pojazdów elektrycznych. Inwestycja będzie także posiadać certyfikat ekologiczny BREEAM na poziomie Very Good.

Pasaż Grodziski to inwestycja firmy Refield - jednego z najbardziej aktywnych graczy deweloperskich w sektorze parków handlowych realizowanych w modelu wybuduj-wynajmij-sprzedaj. Pierwsze projekty firmy powstały w Chełmnie, Lidzbarku Warmińskim i Golubiu-Dobrzyniu. Wszystkie zostały wynajęte i sprzedane. Kolejne obiekty są w trakcie planowania i realizacji. Mowa o inwestycjach w Kępnie, Sanoku, Leżajsku, Ciechanowie, czy drugim etapie Lidzbarka Warmińskiego. Wśród klientów firmy są aktywne fundusze nieruchomościowe, takie jak LCP Properties czy Falcon Investment Management. Założycielem Refieldu jest Fabian Eryk Barbarowicz – współtwórca TUF RE.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Ile wydajemy na aktywność fizyczną?

Wróć na grodzisk.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie