Pogrzeb ks. kanonika Marka Maćkowiaka, wieloletniego proboszcza parafii w Ptaszkowie

Ania Borowiak
Ania Borowiak
Pogrzeb ks. kanonika Marka Maćkowiaka, wieloletniego proboszcza parafii w Ptaszkowie
Pogrzeb ks. kanonika Marka Maćkowiaka, wieloletniego proboszcza parafii w Ptaszkowie
W piątek,30 października, na cmentarzu w Ptaszkowie odbył się pogrzeb księdza kanonika Marka Maćkowiaka. Pożegnaliśmy wspaniałego kapłana i wielkiego człowieka...

Parafianie i mieszkańcy Ptaszkowa w piątek, 30 października, pożegnali zmarłego kilka dni wcześniej księdza Marka Maćkowiaka, wieloletniego proboszcza parafii pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Ptaszkowie. Uroczystą mszę świętą oraz kondukt żałobny poprowadził biskup Damian Bryl.

Ks. kan. Marek Maćkowiak proboszczem parafii pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Ptaszkowie był przez ponad 30 lat. Zmarł w wieku 83 lat. - Ks. kan. Marek Maćkowiak był bardzo dobrym kapłanem. Proboszczem parafii w Ptaszkowie był ponad 30 lat. Przez całą swoją drogę życiową starał się swoją posługą przybliżać parafian do Pana Boga. Zawsze im służył, był do dyspozycji w każdej sytuacji. Przez wszystkie te lata był niezwykle zaangażowany, dbał o piękno świątyni. Wiele przeprowadzonych prac remontowych, witraże w kościele – to wszystko udało się dzięki jego staraniom - wspomina obecny proboszcz, ks. Tadeusz Osiński.

Przez ponad 30 lat pełnienia posługi proboszcza w Ptaszkowie ksiądz Maćkowiak zaskarbił sobie życzliwość parafian, którzy wdzięczni za jego posługę duszpasterską, towarzyszyli mu w ostatniej drodze.

W uroczystościach pogrzebowych wzięli również udział przedstawiciele instytucji i organizacji, kapłani z okolicznych parafii, przedstawiciele społeczności szkolnej i strażacy.

O zasługach zmarłego proboszcza wspomniał między innymi dyrektor miejscowej szkoły. Rajmund Majcherek podkreślał, że śp. ks. kan. Marek Maćkowiak zawsze był przyjacielem szkoły, a jego zaangażowanie wielu pamięta po dziś. - O Twojej obecności w naszej szkole przypominają dwa ważne symbole. Pierwszy z nich to sztandar, byłeś jednym z tych, którym zależało, aby społeczność szkoły miała swój symbol. Drugi to stary mosiężny dzwonek. Jego dźwięk towarzyszy nam zawsze 1 września, w dniu zakończenia roku szkolnego i w chwilach tak smutnych jak ta- mówił dyrektor SP w Ptaszkowie.

Podatek od psa

Wideo

Dodaj ogłoszenie