Półmaraton Słowaka 2021: kiedy możemy spodziewać się decyzji w jego sprawie?

Patrycja Bartkowiak
Półmaraton Słowaka to prawdziwe święto dla biegaczy z Polski i nie tylko. Bez wątpienia od wielu lat kojarzony z Grodziskiem Wielkopolskim, który co roku, przy okazji tejże imprezy, zamieniał się w istną dolinę sportu i dobrej zabawy. Niestety, ze względu na sytuację epidemiologiczną, ubiegłoroczna impreza nie mogła się odbyć. Jak będzie tym razem?

Półmaraton Słowaka to impreza sportowa, która od kilku lat ściągała do Grodziska Wielkopolskiego tysiące biegaczy, chcących zakosztować wyjątkowej atmosfery, jaka towarzyszy całemu wydarzeniu. Zarówno mieszkańcy, jak i władze miasta corocznie wspinały się na wyżyny swoich możliwości by zapewnić, jak najlepszą organizację biegu. Tym trudniejsze było podjęcie ubiegłorocznej decyzji o jego odwołaniu i całkowitym przeniesieniu do Internetu.

Zbliża się czerwiec, który jak wiadomo był zawsze miesiącem odbywania się półmaratonu i wielu z nas zadaje sobie pytanie, czy uda się go zorganizować. Odpowiedź nie jest łatwa. Wiadomo, że brane pod uwagę jest kilka opcji. Zarząd biegu, jak i władze miasta myślały o tym, jakie są pola manewru w obecnej sytuacji epidemiologicznej.

Przypomnijmy, że pod uwagę brano, że impreza po raz kolejny mogłaby przenieść się do sieci, lecz w innej formie. Kolejnym pomysłem było to, że w biegu mogliby uczestniczyć biegacze zaszczepieni, którzy mogą w bezpieczny sposób się ze sobą kontaktować. Najbardziej upragnioną formą organizacji przedsięwzięcia przez wszystkich była by forma tradycyjna, lecz ciężko powiedzieć czy będzie ona możliwa do zrealizowania.

Na razie nie podano żadnych szczegółów, ale decyzja ma zapaść do końca marca by dłużej nie trzymać zainteresowanych w niepewności. W rozmowie z burmistrzem Piotrem Hojanem oraz dyrektorem Grodziskiego Półmaratonu Słowaka Markiem Małeckim, usłyszeliśmy, że wiele rzeczy, które zostały przygotowane na ubiegłoroczny bieg, m.in. medale mogłyby zostać wykorzystane podczas organizacji tegorocznego wydarzenia. Nie pozostaje nic innego niż wyczekiwać ogłoszenia decyzji organizatorów i śledzenia bieżącej sytuacji epidemiologicznej, która będzie głównym czynnikiem oddziałującym na podejmowane w powyższej sprawie decyzje.

Lech Poznań zmienia trenera: Skorża za Żurawia

Wideo

Dodaj ogłoszenie