Poznajcie najmłodszego wolontariusza WOŚP, który grał ze sztabem w Ptaszkowie

Anna Borowiak
Anna Borowiak
Michał na zdjęciu z tatą. Wspólnie kwestowali na rzecz WOŚP archiwum prywatne
Najmłodszym wolontariuszem w ptaszkowskim sztabie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy był w tym roku Michał Kowalski. Chłopczyk niedawno skończył rok, a rodzice już zaszczepiają w nim miłość do bliźnich i empatię.

Historia rodziny państwa Kowalskich pokazuje, że warto pomagać.

- Mój najstarszy syn w tym roku kończy 24 lata, córka 19, młodszy syn 13, a najmłodszy ma rok i 2 miesiące. Wszyscy korzystali ze sprzętu zakupionego przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, dlatego będę wspierać Jurka i jego fundację oraz uczyć dzieci, że kiedy tylko można, to trzeba pomagać- opowiada nam mama najmłodszego wolontariusza, Katarzyna Kowalska.

- Muszę się przyznać również do tego, że ze sprzętu WOŚP korzystał też mój mąż, który 2 lata temu miał operację usunięcia krtani. Respirator, pod którym leżał w szpitalu oraz inne sprzęty utrzymujące go wtedy przy życiu, były zakupione przez WOŚP- wspomina nasza rozmówczyni. Podkreśla również, że w czasie pobytu męża w szpitalu, nawet łóżko w jego sali było zakupione przez fundację Jurka Owsiaka.

- Moja wdzięczność wobec Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będzie dozgonna. Będę to przekazywać moim dzieciom i wnukom tak długo, jak mi sił starczy- dodaje.

Kolno wolne od koronawirusa

Wideo

Dodaj ogłoszenie