Pracownicy OPS i policjanci przyszli na rutynową kontrolę. Znaleźli narkotyki

Anna Borowiak
Anna Borowiak
Podczas rutynowej kontroli pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej i dzielnicowych na terenie jednego z mieszkań w gminie Granowo, funkcjonariusze ujawnili sporą ilość narkotyków. Mężczyźnie i kobiecie postawiono zarzuty. Grozi im kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

W piątek, 2 kwietnia, na terenie jednego z mieszkań w gminie Granowo pracownicy miejscowego Ośrodka Pomocy Społecznej wraz z dzielnicowymi Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim przeprowadzali kontrolę dotyczącą sytuacji rodzinnej.

Młodzi mieszkańcy niewielkiej miejscowości zachowywali się nerwowo, czym wzbudzili zainteresowanie mundurowych. Jak ustaliliśmy, mieli wypowiadać się w sposób nielogiczny i próbować odwrócić uwagę policjantów od stołu. Z wnętrza mieszkania unosił się charakterystyczny zapach.

Zaniepokojeni funkcjonariusze podejrzewali, że w mieszkaniu mogą znajdować się narkotyki. Na stole zauważyli biały proszek, kartę kredytową i szklaną rurkę. Na miejsce przyjechali również policjanci wydziału kryminalnego z grodziskiej jednostki.

Podczas przeszukania okazało się, że podejrzenia policjantów były słuszne.

- Podczas przeszukiwania innych pomieszczeń w mieszkaniu policjanci ujawnili kolejne porcje narkotyków w postaci amfetaminy oraz marihuany. Łączna ilość zabezpieczonych narkotyków to ponad 200 gram co w przeliczeniu czarnorynkowym daje nam około 800 tzw. „porcji dealerskich”- mówi oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim, kom. Kamil Sikorski.

Znalezione w mieszkaniu narkotyki zabezpieczono. Małżeństwo zostało zatrzymane i przewiezione do grodziskiej komendy.

- W rozmowie z policjantami przyznali się do posiadania narkotyków, tłumacząc je swoimi uzależnieniami. Kobieta wraz z mężczyzną usłyszeli zarzuty dotyczące posiadania znacznych ilości narkotyków, za który grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności- dodaje kom. Kamil Sikorski.

Koronawirus groźny tylko w pomieszczeniach

Wideo

Dodaj ogłoszenie