Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Prognoza pogody na poszczególne miesiące w Dubrowniku. Kiedy jest dobra pogoda na wakacje?

Redakcja Strony Podróży
Redakcja Strony Podróży
Wideo
od 16 lat
Pogoda w Dubrowniku zmienia się zależnie od pory roku. Jeśli chcesz wybrać się tu, gdy u nas panuje zima - w grudniu, styczniu lub w lutym - sprawdź, jakich temperatur spodziewać się w tych miesiącach. Marzy ci się wiosenny wypad? Porównaj średnią wysokość opadów w marcu, kwietniu i maju. Wakacje to jedyny okres, gdy możesz sobie pozwolić na podróż do Dubrownika? Porównaj temperatury panujące w czerwcu, lipcu i sierpniu i wybierz najlepszą opcję dla siebie. A jeśli wolisz uciec tu jesienią, sprawdź, jakie ubrania musisz spakować. Porównaj średnie temperatury w Dubrowniku we wrześniu, w październiku i w listopadzie.

Pogoda w Dubrowniku

Nad Morzem Adriatyckim znajduje się Dubrownik, piękne miasto południowej Dalmacji, jeden z najpopularniejszych kierunków turystycznych Chorwacji. Polacy przyjeżdżają tu chętnie ze względu na łatwość w porozumiewaniu się w języku polskim.

Średnia temperatura zimą wynosi 8,8°C, wiosną temperatura to średnio ok. 14,3°C. Latem w Dubrowniku możemy spodziewać się temperatur rzędu 23,8°C, natomiast jesienią 17°C.

Pogoda w Dubrowniku w styczniu

Na jaką pogodę można liczyć w styczniu w Dubrowniku? Średnie dzienne temperatury dla tego miesiąca wynoszą 5°C. Nocą trzeba przygotować się na ochłodzenie do średnio 12°C. Trzeba pamiętać, że klimat się zmienia i pogoda w Dubrowniku w styczniu z roku na rok może być coraz cieplejsza.

Pogoda w Dubrowniku w lutym

Jakiej pogody można spodziewać się w lutym w Dubrowniku? Średnie dzienne temperatury dla tego miesiąca wynoszą 5°C. Nocą trzeba przygotować się na ochłodzenie do średnio 12°C. Trzeba pamiętać, że klimat się zmienia i pogoda w Dubrowniku w lutym z roku na rok może być coraz cieplejsza.

Pogoda w Dubrowniku w marcu

Pogoda w marcu w Dubrowniku - jaka jest? Termometry w ciągu dnia pokazują średnio 7°C. Natomiast nocą trzeba liczyć się ze średnimi temperaturami rzędu 15°C. To dane na podstawie pogody w Dubrowniku w marcu w poprzednich latach.

SPRAWDŹ POGODĘ W INNYCH MIASTACH

Pogoda w Dubrowniku w kwietniu

Pogoda w kwietniu w Dubrowniku - jaka jest? Temperatury w ciągu dnia sięgają średnio 10°C, natomiast w nocy możemy spodziewać się średnio 18°C. Pamiętaj, żeby zawsze przed samym wylotem sprawdzić, jaka będzie pogoda w Dubrowniku w czasie twojego wyjazdu.

Pogoda w Dubrowniku w maju

Pogoda w maju w Dubrowniku - jaka jest? Za dnia słupki rtęci pokazują średnio 14°C, a w nocy możemy nastawić się na temperatury rzędu 22°C. Pewne anomalia mogą się mimo wszystko zdarzyć. Pogoda w maju w Dubrowniku może być zmienna.

Pogoda w Dubrowniku w czerwcu

Pogoda w czerwcu w Dubrowniku - jaka jest? Za dnia słupki rtęci pokazują średnio 18°C, a w nocy możemy nastawić się na temperatury rzędu 26°C. Pamiętaj, żeby zawsze przed samym wylotem sprawdzić, jaka będzie pogoda w Dubrowniku w czasie twojego wyjazdu.

SPRAWDŹ POGODĘ W INNYCH MIASTACH

Pogoda w Dubrowniku w lipcu

Na jaką pogodę w lipcu nastawić się w Dubrowniku? Za dnia słupki rtęci pokazują średnio 20°C, a w nocy możemy nastawić się na temperatury rzędu 29°C. To oczywiście uśrednione wartości, a nie dokładna prognoza pogody dla tego miasta.

Pogoda w Dubrowniku w sierpniu

Na jaką pogodę można liczyć w sierpniu w Dubrowniku? Za dnia słupki rtęci pokazują średnio 20°C, a w nocy możemy nastawić się na temperatury rzędu 30°C. Pewne anomalia mogą się mimo wszystko zdarzyć. Pogoda w sierpniu w Dubrowniku może być zmienna.

Pogoda w Dubrowniku we wrześniu

Czy pogoda we wrześniu w Dubrowniku jest przyjemna? Za dnia słupki rtęci pokazują średnio 17°C, a w nocy możemy nastawić się na temperatury rzędu 25°C. Nie jest jednak powiedziane, że takich temperatur możemy spodziewać się na pewno w tym czasie w Dubrowniku.

SPRAWDŹ POGODĘ W INNYCH MIASTACH

Pogoda w Dubrowniku w październiku

Jakiej pogody można spodziewać się w październiku w Dubrowniku? Termometry w ciągu dnia pokazują średnio 13°C. Natomiast nocą trzeba liczyć się ze średnimi temperaturami rzędu 21°C. To oczywiście uśrednione wartości, a nie dokładna prognoza pogody dla tego miasta.

Pogoda w Dubrowniku w listopadzie

Jaka jest pogoda w Dubrowniku w listopadzie? Za dnia słupki rtęci pokazują średnio 9°C, a w nocy możemy nastawić się na temperatury rzędu 17°C. Pamiętaj, żeby zawsze przed samym wylotem sprawdzić, jaka będzie pogoda w Dubrowniku w czasie twojego wyjazdu.

Pogoda w Dubrowniku w grudniu

Jaka pogoda panuje w grudniu w Dubrowniku? Temperatury w ciągu dnia sięgają średnio 6°C, natomiast w nocy możemy spodziewać się średnio 13°C. To oczywiście uśrednione wartości, a nie dokładna prognoza pogody dla tego miasta.

SPRAWDŹ POGODĘ W INNYCH MIASTACH

Sprawdź, gdzie wybrać się w podróż

Dużo kupujesz ale nie lubisz przepłacać? Sprawdź kody rabatowe EMPIK oraz promocje i zniżki w innych sklepach online!

Dubrownik – co warto zobaczyć?

Dubrownik jest nazywany perłą Adriatyku. Co można zobaczyć w tym niezwykle urokliwym mieście?

  • Wzgórze Srd – ze wzgórza można obejrzeć najpiękniejszą panoramę miasta.
  • Stare Miasto – wpisane jest na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO.
  • Brama Pile – najstarsze wejście do Dubrownika.
  • Wielka Fontanna Onufrego – znajduje się niedaleko Bramy Pile.
  • Klasztor i kościół Franciszkanów - klasztor jest stworzony w stylu gotyckim i romańskim. Miejsce bardzo klimatyczne i spokojne. Można odpocząć od zgiełku miasta i trochę się schłodzić.
  • Ulica Placa - rozciąga się pomiędzy bramami Pile i Peskarija.
  • Pałac Rektorów - majestatyczny budynek z pięknym dziedzińcem.
  • Stary Port – niewielki, ale za to bardzo klimatyczny.
  • Mury miejskie - biegną wokół całego miasta i mają prawie 2 km długości. Można po nich spacerować.
Okazje

Idealne w podróży

Materiały promocyjne partnera

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Prognoza pogody na poszczególne miesiące w Dubrowniku. Kiedy jest dobra pogoda na wakacje? - Strona Podróży

Wróć na grodzisk.naszemiasto.pl Nasze Miasto