Przegląd tygodnia w Grodzisku Wielkopolskim, najważniejsze wydarzenia od 25.04 do 1.05.2021, sprawdź czy nie minęło Cię nic ważnego

Newsroom 360
Newsroom 360
Przy niedzielnym śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 25.04 do 1.05.2021
Przy niedzielnym śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 25.04 do 1.05.2021 CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Grodziska Wielkopolskiego, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 25.04 a 1.05.2021. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Ile szczepień wykonano już w poszczególnych powiatach w Wielkopolsce? Gdzie jest najwięcej zaszczepionych?”?

Przegląd tygodnia Grodzisk Wielkopolski od 25.04 do 1.05.2021: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Ile szczepień wykonano już w poszczególnych powiatach w Wielkopolsce? Gdzie jest najwięcej zaszczepionych?

Od początku Narodowego Programu Szczepień do 30 kwietnia w całej Polsce wykonano już 11 470 800 szczepień. W samej Wielkopolsce było ich 995 001, z czego pierwszą dawkę podano w naszym regionie 751 757 razy, a drugą 243 244. Program szczepień wciąż przyspiesza. Sprawdziliśmy, ile szczepień przeciwko koronawirusowi podano już w poszczególnych powiatach w Wielkopolsce. Zobacz w galerii, w których z nich zaszczepiono najwięcej, a w których najmniej osób.

📢 Grodzisk: Pochody ulicami Grodziska, wiece, akademie, czyli jak w PRL-u świętowano 1 Maja

Głównymi ulicami miast przechodziły pochody pierwszomajowe, których uczestnicy nieśli flagi. W pochodach szły szkoły, zakłady pracy, organizacje. Święto Pracy zwłaszcza w okresie PRL-u obchodzono bardzo hucznie także w Grodzisku Wielkopolskim.

📢 W Przedszkolu im. Krasnala Hałabały dzieci świętowały już Dzień Flagi

Dzień Flagi przypada w niedzielę, 2 maja, i został ustanowiony w samym środku tak zwanej „majówki” – pomiędzy Świętem Pracy oraz Świętem Konstytucji 3 Maja. Aby uczcić ten wyjątkowy dzień, dziewczynki i chłopcy z Przedszkola imienia Krasnala Hałabały, mieli na sobie biało-czerwone stroje oraz kotyliony. W trakcie zajęć dzieci poznały symbole narodowe: Flagę, Godło i Hymn Polski.

Tygodniowa prasówka 25.04-1.05.2021 Grodzisk Wielkopolski: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Grodzisku Wielkopolskim. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Szczepienia przeciw COVID-19 będą obowiązkowe? Prof. Horban: Być może trzeba będzie coś takiego wprowadzić, jeżeli inne metody zawiodą

  • Być może trzeba będzie wprowadzić obowiązek szczepienia przeciw COVID-19, jeżeli inne metody zawiodą – mówił w TVN24 główny doradca premiera ds. koronawirusa prof. Andrzej Horban. Dodał, że temat ten jeszcze nie był poruszany na posiedzeniu Rady Medycznej przy premierze.

📢 Grodzisk Wielkopolski: Pracownik banku wyłudzał pieniądze od klientów. Grozi mu nawet 8 lat więzienia

Grodziscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej przedstawili zarzuty wyłudzenia pieniędzy byłemu już pracownikowi jednej z placówek bankowych na terenie Grodziska Wielkopolskiego. Jak informują mundurowi, Mateusz P. miał wyłudzić kilkanaście tysięcy złotych. Teraz grozi mu kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

📢 10 miejsc na spędzenie majówki w Wielkopolsce. Sprawdź i wybierz się!

Maja wyczekuje chyba każdy, nie tylko ze względu na lepszą pogodę, ale przede wszystkim na słynne majówkowe wycieczki. Gdzie można wybrać się na majówkę w Wielkopolsce? Obecna sytuacja epidemiologiczna i obostrzenia rządowe spowodowały, że część atrakcji została wyłączona z użytku. Dlatego podpowiadamy, jak inaczej można spędzić majówkę i prezentujemy 10 propozycji wielkopolskich miejsc, które możecie uwzględnić, planując wypady. Przygotowaliśmy coś dla każdego – rodzin z dziećmi, zakochanych, sportowców, a nawet dla wędkarzy.

📢 Majówka 2021 z obostrzeniami. Jakie restrykcje będą obowiązywały w dniach 1-3.05.2021? Wiemy, co można, a czego lepiej się wystrzegać!

Przed nami najbardziej wyczekiwany czas w roku. Mowa oczywiście o weekendzie majowym, który po raz kolejny w historii przyjdzie nam spędzić w pandemicznej rzeczywistości. Mimo tego, że tegoroczna majówka upłynie nam pod znakiem obostrzeń, nie oznacza to, że nasz długi weekend musimy spisać na straty. Kilka dni wolnego to świetna okazja do odpoczynku na łonie natury, w gronie najbliższych czy... z dala od domu. Z najnowszych informacji wynika, że etap rozmrażania gospodarki rozpocznie się już z dniem 1 maja. Co zatem wolno robić, a czego lepiej unikać podczas tegorocznej majówki? KLIKNIJ W GALERIĘ I SPRAWDŹ.

📢 Majówka 2021 z obostrzeniami. Jakie restrykcje będą obowiązywały w dniach 1-3.05.2021? Wiemy, co można, a czego lepiej się wystrzegać!

Przed nami najbardziej wyczekiwany czas w roku. Mowa oczywiście o weekendzie majowym, który po raz kolejny w historii przyjdzie nam spędzić w pandemicznej rzeczywistości. Mimo tego, że tegoroczna majówka upłynie nam pod znakiem obostrzeń, nie oznacza to, że nasz długi weekend musimy spisać na straty. Kilka dni wolnego to świetna okazja do odpoczynku na łonie natury, w gronie najbliższych czy... z dala od domu. Z najnowszych informacji wynika, że etap rozmrażania gospodarki rozpocznie się już z dniem 1 maja. Co zatem wolno robić, a czego lepiej unikać podczas tegorocznej majówki? KLIKNIJ W GALERIĘ I SPRAWDŹ.

📢 Koła Gospodyń Wiejskich w gminie Rakoniewice - dbają o tradycje, integrują mieszkańców

Koła Gospodyń Wiejskich w gminie Rakoniewice starają się działać mimo ograniczeń związanych z pandemią: w bezpieczny sposób, by podtrzymywać tradycje i przyjacielskie więzy. Na łamach naszej publikacji książkowej i artykułów w wydaniach Naszego Miasta, z przyjemnością prezentujemy koła, które w przypadku gminy Rakoniewice - nawet utworzyły własne Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich Gminy Rakoniewice.

📢 Konkursowe prace przedszkolaków nagrodzone. Poprzez zabawę uczą się dbać o przyrodę

W Przedszkolu "Chatka Puchatka" dzieci ponownie miały okazję wykazać się kreatywnością. Tym razem otrzymały zaproszenie do udziału w konkursie ekologicznym. Dzieci mogły stworzyć wspólnie z rodzicami film o tematyce związanej z szeroko pojętą ekologią.

📢 Pożar domu w Albertowsku. Strażacy uratowali mienie o wartości 700 tysięcy złotych

Przez kilka godzin strażacy walczyli z pożarem domu w Albertowsku, który wybuchł w czwartek, 29 kwietnia, kilka minut po godzinie 11. Starty oszacowano na 285 tysięcy złotych. Sprawna akcja strażaków pozwoliła uratować mienie o wartości 700 tysięcy.

📢 Grodzisk: Powstała fundacja imienia Rudolfa Mossego, która chce wspierać szpital

Powołana niedawno fundacja imienia Rudolfa Mossego będzie wspomagać pracę szpitala w Grodzisku Wielkopolskim, zdobywać fundusze dla lecznicy, ale też dbać o profilaktykę zdrowotną mieszkańców regionu.

📢 Gmina Kamieniec: Pożar wiaty z maszynami rolniczymi w Lubiechowie

W środę, 28 kwietnia, w miejscowości Lubiechowo w gminie Kamieniec doszło do pożaru wiaty z maszynami rolniczymi. Starty oszacowano na 120 tysięcy złotych. Przyczyną pożaru było prawdopodobnie zwarcie instalacji elektrycznej, do którego doszło podczas prowadzonych prac w garażu.

📢 Pożar lasu pomiędzy Rakoniewicami a Wioską. Straty sięgnęły 30 tysięcy złotych

W środę, 28 kwietnia, kilka minut przed godziną 12, strażacy zostali wezwani do pożaru lasu pomiędzy Rakoniewicami a Wioską. Na miejscu pracowało 7 zastępów oraz samolot gaśniczy. Akcja trwała około 4 godzin.

📢 Rakoniewice: Kryty basen, a przy nim kręgielnia. Kiedy spełnią się marzenia mieszkańców?

O planach budowy basenu w Rakoniewicach mówi się od dawna. Sprawa zatrzymała się na etapie uregulowania własności gruntów i właśnie z tego powodu inwestycji nie uda się zrealizować zgodnie z harmonogramem, który deklarowano wcześniej. Burmistrz Gerard Tomiak podtrzymuje jednak, że obiekt w Rakoniewicach powstanie.

📢 Czekoladowy autobus odwiedził dzieci z przedszkola "Chatka Puchatka"

Niecodzienne warsztaty czekoladowe obyły się w specjalnym autobusie, który przyjechał do dzieci z przedszkola "Chatka Puchatka" w Grodzisku Wielkopolskim. To było bardzo słodkie spotkanie!

📢 Wypadek na trasie Grodzisk - Kamieniec. Przyczyną była nadmierna prędkość

We wtorek, 27 kwietnia, na trasie z Grodziska Wielkopolskiego w kierunku Kamieńca, na wysokości miejscowość Ujazd, samochód osobowy zderzył się czołowo z ciągnikiem rolniczym. Kierowca volkswagena golfa to 19-letni mieszkaniec gminy Kamieniec. Jego stan jest ciężki.

📢 Grodzisk: Restauracje będą znów otwarte. Ich właściciele nie kryją radości

W środę, 28 kwietnia, premier Mateusz Morawiecki wraz z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim ogłosili, jak będzie wyglądał najbliższy miesiąc pod kątem obostrzeń. Wiele z nich zostało poluzowanych - uczniowie wrócą do szkół, powróci handel i gastronomia, jak również nie będzie obowiązku noszenia maseczek na świeżym powietrzu. Restauratorzy cieszą się, że będą mogli znów zaprosić gości do swoich lokali.

📢 Rząd poluzował obostrzenia. W maju uczniowie wrócą do szkół, nie będzie też trzeba nosić maseczek na dworze. Co jeszcze się zmieni?

W środę, 28 kwietnia, premier Mateusz Morawiecki wraz z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim ogłosili, jak będzie wyglądał najbliższy miesiąc pod kątem obostrzeń. Wiele z nich zostało poluzowanych - uczniowie wrócą do szkół, powróci handel i gastronomia, jak również nie będzie obowiązku noszenia maseczek na świeżym powietrzu. Sprawdź w galerii, jakie jeszcze obostrzenia zostały poluzowane.

📢 Kamieniec: Najmłodsi radni w gminie założyli klub. Chcą działać. Jakie mają plany?

Klub Radnych Współczesna Gmina Kamieniec został założony przez czterech najmłodszych radnych obecnej kadencji. Tworzą go Bartosz Roesler, Krzysztof Bartkowiak, Karol Kasperski i Szymon Szymczak. Jakie mają plany?

ZOBACZ KONIECZNIE

Dzień Ojca

Kryzys wieku średniego. Skąd się bierze i czy dotyka wszystkich?

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie