Polecamy

Umowa o zachowaniu poufności (NDA) © Andibreit Contract/ Pixabay.com
[3/14]

Umowa o zachowaniu poufności (NDA)

Coraz częściej pracodawcy podpisują z nowo zatrudnionymi osobami umowę o zachowaniu poufności (ang. „non-disclosure agreement”), w skrócie NDA. Tego typu zapisy są niekorzystne dla początkujących grafików czy projektantów, którzy chcieliby pochwalić się swoimi pracami w portfolio. Co więcej, zapisy umowy mogą mówić o horrendalnych karach za ujawnienie firmowych tajemnic.

Umowę o zachowaniu poufności warto skonsultować z prawnikiem. Może się okazać, że wystarczy poprosić klienta o zgodę, aby projekt mógł ujrzeć światło dzienne. Umieszczenie w NDA zapisu o możliwości pokazania projektu w portfolio czy CV także powinno znacznie ułatwić życie początkującym pracownikom.

Poszukiwanie pracy często wiąże się z koniecznością odbycia dnia próbnego czy zrobienia zadania rekrutacyjnego. W reportażu Agi Naplochy o niecnych praktykach rekruterów, opublikowanym na łamach Linkedin oraz w jej newsletterze, poruszone zostały przykre historie osób rekrutujących się w różnych firmach. Zainspirowani ich treścią podpowiadamy, na co uważać w ogłoszeniach o pracę oraz czego się wystrzegać w umowie z przyszłym pracodawcą.

Najnowsze wiadomości

reklama