Pyszności na stołach i moc atrakcji. Trwa festyn przy wiatraku

Ania Borowiak
Ania Borowiak
Festyn przy wiatraku 2021
Festyn przy wiatraku 2021 Anna Borowiak
Trwa festyn przy wiatraku! W programie są atrakcje dla całych rodzin. Można zobaczyć wiatrak od środka, nie brakuje też swojskiego jadła, występów i wielu innych ciekawych propozycji.

Festyn przy wiatraku

Trwa kolejny w naszym mieście festyn przy wiatraku. Piękna pogoda sprawiła, że w niedzielne popołudnie mieszkańcy Grodziska Wielkopolskiego tłumnie wybrali się podziwiać występy i skorzystać z licznych atrakcji.

Impreza rozpoczęła się o godzinie 15. Na scenie pojawiają się uczestnicy sekcji CK Rondo, zespół K'Ukulele, Grupa Szopena i Opalenicka Grupa Wokalna.

Sporo dzieje się również dookoła - niezawodne panie z kół gospodyń wiejskich zapraszają nas w kulinarną podróż do dzieciństwa. Podczas festynu można spróbować między innymi jak smakuje rumpuć słociński, woźnicka zupa gulaszowa, placki ziemniaczane prosto ze Sworzyc, kobylnicki chleb z dodatkami czy placek drożdżowy według przepisu pań z Kąkolewa. Pyszności nie brakuje, a mieszkańcy chętnie sięgają po kulinarne propozycje z poszczególnych wsi naszej gminy. Na terenie przy wiatraku unoszą się kuszące zapachy, a obok przygotowanych przez koła gospodyń wiejskich stoisk nie da się przejść obojętnie.

Atrakcje dla dzieci zapewniają również strażacy, a seniorzy z Promessy prezentują swoje rękodzieła. Zwiedzanie wiatraka, jak co roku przyciąga wielu sympatyków naszych wiejskich tradycji.

Na miejscu można również wziąć udział w warsztatach pszczelarskich i tych związanych z ekologią. Nie brakuje też chętnych do szczepień przeciwko Covid-19. Przed punktem już od samego początku ustawia się kolejka.

Festyn przy wiatraku 2021

Pyszności na stołach i moc atrakcji. Trwa festyn przy wiatraku


Widzisz wypadek? Coś cię zaniepokoiło? Chcesz się czymś pochwalić?

Pisz do nas na: [email protected]
lub zostaw nam wiadomość na facebooku

Festyn przy wiatraku

Sklepowy patriotyzm, to polska specjalność.

Wideo

Dodaj ogłoszenie