Radni podjęli decyzję o zwiększeniu wynagrodzenia burmistrza Piotra Hojana

Ania Borowiak
Ania Borowiak
esesja.tv
Udostępnij:
Radni podjęli decyzję o zwiększeniu wynagrodzenia burmistrza Piotra Hojana, choć on sam jeszcze przed rozpoczęciem głosowania zaapelował, by podwyżka ta była nieco niższa. Szef gminy Grodzisk będzie zarabiał łącznie 18 117 złotych brutto miesięcznie.

Jeszcze przed rozpoczęciem głosowania burmistrz złożył propozycję, by jego podwyżka, która jest efektem zmian w przepisach, była niższa niż zaproponowali radni. Piotr Hojan zaproponował, by miesięcznie była to kwota w wysokości 17 111,40.

Radny Grzegorz Pełko podkreślił, że to cenny wniosek, a skromność jest zaletą, jednak w jego opinii zaproponowana wczoraj przez radnych kwota jest adekwatna. Do tej opinii przychylił się również przewodniczący Rady Miejskiej Józef Gawron.

Radni przyjęli uchwałę. Tym samym zarobki burmistrza Piotra Hojana, które do tej pory wynosiły w sumie 10 620 zł brutto miesięcznie, wzrosną do 18 117 złotych brutto. Na tę kwotę składają się wynagrodzenie zasadnicze w kwocie 9387 zł, dodatek funkcyjny w kwocie 3105 zł, dodatek za wysługę lat w wysokości 20% wynagrodzenia zasadniczego w kwocie 1.877,40 oraz dodatek specjalny w wysokości 30% wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego w kwocie 3.747,60.

Za przyjęciem uchwały głosowało 12 obecnych podczas posiedzenia radnych.

O tym, co na to burmistrz, pisaliśmy tutaj:

Premier Morawiecki o sytuacji na granicy

Wideo

Dodaj ogłoszenie