Radni podjęli decyzję w sprawie zakupu stadionu w Grodzisku Wielkopolskim

Ania Borowiak
Ania Borowiak
Udostępnij:
Radni wyrazili zgodę na zakup przez gminę Grodzisk części stadionu przy ulicy Powstańców Chocieszyńskich. To krok, na który czekało wielu zwolenników tego pomysłu. Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, to zgodnie z zapowiedziami burmistrza, wiosną powinna nastąpić finalizacja transakcji.

Burmistrz Piotr Hojan wielokrotnie podkreślał, że mamy około 500 osób uprawiających sport, a nie mamy publicznie dostępnego obiektu piłkarskiego i to najważniejszy argument w przypadku zakupu stadionu.

- Jesteśmy chyba jedynym miastem powiatowym w Polsce, który nie dysponuje takim obiektem. Mogę też użyć argumentu, że jakbym miał taki obiekt wybudować od postaw, to inwestycja ta pochłonęłaby znacznie więcej pieniędzy nawet, jeśli liczymy się z tym, że stadion będzie wymagał pewnych prac remontowych - argumentował na naszych łamach burmistrz Grodziska Wielkopolskiego.

Sesję Rady Miejskiej, na której zapadła decyzja o zakupie obiektu, poprzedziła dyskusja na komisji wspólnej. O sprawie więcej pisaliśmy tutaj:

Obiekt ma służyć wszystkim sportowcom z terenu gminy, ale przede wszystkim tym, którzy muszą prowadzić rozgrywki na pełnowymiarowych boiskach. O ile pomysł ma zarówno zwolenników, jak i przeciwników, o tyle dwunastu obecnych podczas czwartkowej sesji radnych głosowało "za".

Tuż po przyjęciu uchwały głos zabrał burmistrz Piotr Hojan, który podziękował radnym. Podkreślał również, że zdaje sobie sprawę, że obiekty wymaga remontu, ale cena i tak jest korzystna.

- W stulecie Dyskobolii obiekt wróci w ręce miejskie. Miejmy nadzieję, że to będzie dobry znak (...) Będziemy gospodarzami w pełnym tego słowa znaczeniu - powiedział Piotr Hojan.

- Nie pozostaje mi nic innego jak w imieniu głównego zainteresowanego tą inwestycja czyli naszego klubu gorąco podziękować za podjęcie takiej decyzji. Wierzę, że obiekt będzie służyć mieszkańcom Grodziska i okolicy. Nie tylko tym, którzy byli zwolennikami jego zakupu, ponieważ mam silne przekonanie, iż wspólnymi działaniami z gminą uda nam się przekonać do tego kolejnych grodziszczan - komentuje prezes klubu Nasza Dyskobolia, Filip Groszyczyk.

Gmina Grodzisk, zgodnie z zapisem podjętej przez radnych uchwały, ma zostać właścicielem następujących części stadionu: płyta główna boiska do piłki nożnej z urządzeniami nawadniającymi i podgrzewaniem, stara trybuna z pomieszczeniami biurowymi, nowa trybuna otwarta, budynek starej portierni z wc i budynkiem gospodarczym, budynek nowej szatni wraz z pomieszczeniami biurowymi, budynek kas z wc od strony ul. Powst. Chocieszyńskich, jeden słup oświetleniowy (jupiter przy boisku głównym), dwa boiska treningowe trawiaste i jedno boisko ze sztuczną nawierzchnią oraz budynek hydroforni.

- Zdaje sobie sprawę z tego, że związane z zakupem i utrzymaniem obiektu koszty mogą wzbudzać wiele kontrowersji, ale sugerowałbym ocenianie zasadności tego zakupu za 4-5 lat, gdy będziemy mogli ocenić go przez pryzmat dokonań, a nie domysłów. Ze swojej strony mogę zapewnić, że dołożymy wszelkich starań, by potencjał obiektu został maksymalnie wykorzystany- dodaje Filip Groszczyk.


Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Rosjanie atakują swoich

Wideo

Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie