Rajmund Majcherek odznaczony „Za zasługi dla województwa wielkopolskiego”

Karolina Majchrzak
Karolina Majchrzak
Rajmund Majcherek odznaczony „Za zasługi dla województwa wielkopolskiego”
Rajmund Majcherek odznaczony „Za zasługi dla województwa wielkopolskiego” nadesłane
Rajmund Majcherek otrzymał najwyższe honorowe, regionalne wyróżnienie „Odznakę Honorową – Za zasługi dla województwa wielkopolskiego”. Polskie odznaczenie samorządowe tej rangi przyznawane jest przez Marszałka Województwa Wielkopolskiego.

W imieniu Samorządu Województwa Wielkopolskiego odznaczenie za całokształt działalności zawodowej i społecznej wręczyli wicemarszałek Wojciech Jankowiak oraz radny sejmiku, Henryk Szymański podczas sesji Rady Miejskiej, która odbyła się w czwartek, 24 lutego.

- Z ogromną radością chciałbym poinformować, iż z inicjatywy radnego Sejmiku Województwa Wielkopolskiego pana Henryka Szymańskiego, kapituła tego medalu, a następnie Zarząd Województwa, postanowił uhonorować nim pana Rajmunda Majcherka - wybitnego nauczyciela, pedagoga, wieloletniego dyrektora szkoły. Za całokształt pracy na rzecz wychowania młodego, nowego pokolenia Wielkopolan - mówił wicemarszałek Wojciech Jankowiak.

Jak dodawał, medal został przyznany za determinację, ogrom pracy i zaangażowanie nie tylko w sferze wychowawczej i pedagogicznej, ale również społecznej.

Gratulacje Rajmundowi Majcherkowi złożyli również radni i burmistrz Grodziska Wielkopolskiego, który powiedział:

- Niech to nie będzie tylko uhonorowanie, ale i impuls do dalszego działania.

Rajmund Majcherek to nie tylko wspaniały pedagog i dyrektor, ale również człowiek, który od prawie trzydziestu lat organizuje finały Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Ptaszkowie. Ci, którzy go znają, doskonale wiedzą, że charyzmy i energii nie można mu odmówić.

Odznakę honorową „Za zasługi dla województwa wielkopolskiego” nadaje się osobom fizycznym, instytucjom państwowym, jednostkom samorządu terytorialnego, organizacjom społecznym i zawodowym oraz innym osobom prawnym, które całokształtem działalności zawodowej, społecznej, względnie realizacją swoich zadań na rzecz województwa wielkopolskiego wybitnie przyczyniły się do gospodarczego, kulturalnego i społecznego
rozwoju województwa.

Rajmundowi Majcherkowi gratulujemy odznaczenia i życzymy, by nadal nie brakowało mu energii do kolejnych działań.


Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

iPolitycznie - Ustawa o wyrównywaniu szans w przygotowaniu - skrót

Wróć na grodzisk.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie