Rakoniewice: Rozkręcali skradziony samochód. Policjanci złapali ich na gorącym uczynku

Ania Borowiak
Ania Borowiak
Funkcjonariusze pionu kryminalnego z grodziskiej jednostki policji odzyskali części samochodowe o wartości kilkudziesięciu tys. złotych pochodzące ze skradzionego na terenie Niemiec samochodu marki Renault Espace.

Części samochodowe w postaci silnika, układu kierowniczego oraz elementów karoserii, które pochodziły z kradzieży, ujawnili grodziscy funkcjonariusze na terenie jednej z posesji w Rakoniewicach.

- Według wstępnych ustaleń oraz pozyskanych informacji zawartych w Systemie Informacyjnym Schengen wynika, że wyżej wspomniane części pochodzą od skradzionego na terenie Niemiec samochodu marki Renault Espace. Policjanci zatrzymali na gorącym uczynku właściciela posesji oraz jego pracownika, którzy właśnie rozkręcali samochód na części- mówi oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim, kom. Kamil Sikorski.

Jak dodaje, na miejscu zdarzenia policyjny technik kryminalistyki wspólnie z ekspertem ds. mechanoskopii dokonali szczegółowych oględzin. Wszystkie podejrzane części zostały przez policjantów zabezpieczone i przewiezione na policyjny parking.

- Grodziscy policjanci rozpoczęli tym samym postępowanie karne w sprawie o paserstwo. Prowadzący postępowanie ustalą szczegółowe okoliczności kradzieży tego pojazdu. Zarzut paserstwa usłyszał 51-letni mieszkaniec Rakoniewic. Przestępstwo to zagrożone jest karą nawet do 5 lat pozbawienia wolności- wyjaśnia kom. Sikorski z grodziskiej policji.

Rakoniewice: Rozkręcali skradziony samochód. Policjanci złap...

Podatek od psa

Wideo

Dodaj ogłoszenie