Słocin: "Przerwa na czytanie - bicie rekordu w czytaniu na przerwie"

Patrycja Bartkowiak OPR.
Szkoła Podstawowa w Słocinie
8 października uczniowie oraz pracownicy Szkoły Podstawowej w Słocinie wzięli udział w I międzynarodowej edycji V ogólnopolskiej akcji "Przerwa na czytanie - bicie rekordu w czytaniu na przerwie". Czytelnicze przerwy okazały się strzałem w dziesiątkę i były wspaniałą okazją do rozpalenia w dzieciach sympatii do dzieła pisanego.

8 października uczniowie oraz pracownicy Szkoły Podstawowej w Słocinie wzięli udział w I międzynarodowej edycji V ogólnopolskiej akcji "Przerwa na czytanie - bicie rekordu w czytaniu na przerwie". Akcja realizowana była w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej "Cała Polska czyta dzieciom".

W ramach inicjatywy uczniowie i nauczyciele spędzali czas przeznaczony na przerwy międzylekcyjne z ulubionymi książkami. Dzieci miały okazję wysłuchać opowiadania czytanego przez panią dyrektor Katarzynę Mądrą oraz bajki w języku angielskim czytanej przez panią Martę Wasilewską. Do współpracy zachęcono szkoły z całej Polski. Część z nich skorzystała z okazji i przyłączyła się do akcji, były to: Szkoła Podstawowa im. Andrzeja Grubby w Kąkolewie, Szkoła Podstawowa im. J. Korczaka w Kuźni, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Powstańców Śląskich w Mikołowie, Szkoła Podstawowa nr 16 w Zespole Szkół nr 1 im. gen. I. Ziętaka w Katowicach, Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Borku Starym, Szkoła Podstawowa z oddziałami integracyjnymi i specjalnymi im. Twórców Polskiej Miedzi w Jędrzychowie, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Mistowie, Szkoła Podstawowa im. Stefana Żeromskiego w Psarach Starej Wsi.

Czytelnicze przerwy okazały się strzałem w dziesiątkę i były wspaniałą okazją do rozpalenia w dzieciach sympatii do dzieła pisanego.

Uwaga na chińskie telefony

Wideo

Dodaj ogłoszenie