Sprawdź za darmo światła w samochodzie. Lista stacji w powiecie grodziskim

Ania Borowiak
Ania Borowiak
Pixabay
Udostępnij:
W blisko 1300 miejscach w całym kraju można bezpłatnie sprawdzić światła w pojeździe. Wszystko w ramach kampanii "Twoje światła - Nasze bezpieczeństwo", zainicjowanej przez Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji wspólnie z Instytutem Transportu Samochodowego.

Jesień i zima to okres, gdy szczególnie ważne jest prawidłowe działanie świateł w pojazdach. Właśnie trwa kampania "Twoje światła - Nasze bezpieczeństwo". W stacjach diagnostycznych – także w powiecie grodziskim- organizowane są specjalne dni otwarte, podczas których kierowcy mogą bezpłatnie sprawdzić reflektory w swoich samochodach.

W okresie jesienno-zimowym prawidłowe oświetlenie pojazdów nabiera szczególnego znaczenia, bowiem potęgują się negatywne zjawiska niekorzystnie wpływające na proces widzenia, zwłaszcza przy występowaniu niekorzystnych warunków atmosferycznych.

- Od świtu do zmierzchu światła pełnią jedynie rolę oznaczania pozycji pojazdu na drodze. Po zapadnięciu zmroku dodatkowym zadaniem przednich świateł pojazdu jest również oświetlanie drogi, i co szczególnie istotne, wszelkich nieoświetlonych przeszkód - informują policjanci.

W wielu przypadkach do prawidłowego ustawienia nie tylko wysokości świateł, ale też prawidłowego rozkładu światła i cienia w reflektorze niezbędne jest przeprowadzenie kontroli przy użyciu niezbędnych urządzeń kontrolno-pomiarowych. Dlatego też zaplanowano, podobnie jak w roku ubiegłym, zorganizowanie „dni otwartych” na stacjach diagnostycznych.

Kierowcy mają możliwość wzięcia udziału w akcji i bezpłatnego sprawdzenia oświetlenia na stacji kontroli pojazdów. Taka okazja nadarzy się 4 grudnia.

Stacje Kontroli Pojazdów, które w tym roku przystąpiły do działań na terenie powiatu grodziskiego:

  • Delta , Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów ul. Pocztowa 34F, 62-067 Rakoniewice [email protected] 601 799 985 8:00-16:00 wielkopolskie
  • Delta , Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów ul. Poznańska 23C, 62-066 Granowo [email protected] 601 799 985 8:00-16:00 wielkopolskie
  • Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów Edmund Bosy ul. Rakoniewicka 14 64-050 Wielichowo, Dębsko 614 442 315 8:00-17:00 wielkopolskie
  • Stacja Diagnostyczna " P.W. Sylkom " w Grodzisku Wielkopolskim ul. Nowotomyska 131

Ruszyła budowa bariery na granicy polsko-białoruskiej

Wideo

Dodaj ogłoszenie