St. asp. Mariusz Wieczorek odchodzi na emeryturę. Tak pożegnali go koledzy z grodziskiej jednostki

Ania Borowiak
Ania Borowiak
Strażacy mają swoje tradycje. Jedną z nich jest ciekawy sposób pożegnania, kiedy odchodzi się na emeryturę. Hucznie swojego kolegę pożegnali grodziscy strażacy. Starszy aspirant Mariusz Wieczorek 31 stycznia zakończył pracę w tutejszej komendzie.

Praca strażaka jest bardzo wymagająca. Wymaga dużo poświęcenia, a często i ryzyka życia oraz zdrowia. Po wielu latach służby przychodzi czas na emeryturę. We wtorek, 31 stycznia, po raz ostatni służbę pełnił st. asp. Mariusz Wieczorek, strażak Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grodzisku Wielkopolskim. Koledzy z jednostki zadbali o tradycyjne i zasłużone pożegnanie.

St. asp. Mariusz Wieczorek odchodzi na emeryturę. Tak pożegnali go koledzy z grodziskiej jednostki

Starszy aspirant Mariusz Wieczorek został przyjęty do służby 1 marca 1999 roku. Jak poinformowali strażacy, podczas swojej 24 letniej służby profesjonalnie realizował zadania w podziale bojowym, w stanowisku kierowania oraz w administracji komendy w pionie logistycznym. Doskonale potrafił łączyć służbę z podnoszeniem kwalifikacji zawodowych.

St. asp. Mariusz Wieczorek wielokrotnie był nagradzany za wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych. Został odznaczony między innymi Krzyżem zasługi za dzielność, brązowym medalem „Za zasługi dla pożarnictwa”, brązową odznaką "Zasłużony dla ochrony przeciwpożarowej" oraz srebrnym medalem za długoletnią służbę.

- Zawsze niezwykle profesjonalnie i z zaangażowaniem realizował zadania służbowe. Dla Mariusza nie było „misji” i zadań nie do zrealizowania. Dla kolegów i koleżanek zawsze życzliwy, godny zaufania, uśmiechnięty, z dużym poczuciem humoru. Fifty, będzie nam Ciebie brakowało. Życzymy Ci wszystkiego najlepszego i pamiętaj, że drzwi naszej jednostki będą dla Ciebie zawsze otwarte - mówią jego koledzy z grodziskiej jednostki.

Odchodzący na emeryturę strażak odebrał wiele serdecznych życzeń wszelkiej pomyślności i powodzenia od kolegów oraz otrzymał okolicznościowy upominek. Specjalnie dla niego utworzono szpaler z węży strażackich. Każdy chciał, aby st. asp. Mariusz Wieczorek dobrze zapamiętał ten dzień i miał co wspominać. I to z pewnością udało się osiągnąć.

Podczas uroczystej zbiórki i pożegnania st. asp. Mariusza Wieczorka, oficjalnie powitano trzech nowych strażaków, który dołączyli do szeregów KP PSP w Grodzisku Wielkopolskim: str. Dawida Chojnackiego, str. Marcina Czajkę oraz str. Eryka Głodzia.

St. asp. Mariusz Wieczorek odchodzi na emeryturę. Tak pożegn...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

iPolitycznie - Robert Telus o rozwiązaniu problemu zboża - skrót

Wróć na grodzisk.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie