MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Studenci Uniwersytetu Artystycznego im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu rozpoczęli kolejny plener w Kotuszu

OPRAC.:
Anna Borowiak
Anna Borowiak
W Kotuszu rozpoczął się plener rzeźbiarski studentów Uniwersytetu Artystycznego im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu
W Kotuszu rozpoczął się plener rzeźbiarski studentów Uniwersytetu Artystycznego im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu arch. prywatne
W Kotuszu rozpoczął się drugi już plener rzeźbiarski studentów Uniwersytetu Artystycznego im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu. Hasło przewodnie pleneru to "OD_NOWA. ZIEMIA JAŁOWA - ZIEMIA ŻYWA".

Prowadzącymi plener są dr hab. Jarosław Bogucki oraz dr Dawid Szafrański, konsultacje merytoryczne zapewnia dr hab. Igor Mikoda dziekan Wydziału Rzeźby UAP. Kierownikami pleneru są dr Marcin Radziejewski oraz dr Łukasz Gruszczyński. Mgr Ireneusz Pachliński odpowiada za wsparcie techniczne.

Począwszy od poniedziałku, 22 kwietnia, przez najbliższe dni studenci Wydziału Rzeźby Uniwersytetu Artystycznego im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu będą realizować prace plenerowe na terenie miejscowości Kotusz w gminie Kamieniec.

- Wielowątkowość tematu "OD_NOWA. ZIEMIA JAŁOWA - ZIEMIA ŻYWA" otwiera drzwi do bogatej interpretacji, obejmującej zarówno historyczne konotacje związane z miejscem pleneru i jego okolicą, jak i współczesne realia geopolityczne. Czas pleneru przypada na „nowy początek” - wiosnę, symbolizującą odrodzenie życia i natury. Z popiołu wyłania się nowe życie, pozostawiając swój ślad i cyklicznie odtwarzając proces narodzin, wzrostu i końca, tworząc nieustanną pętlę przemiany - podkreśla dr Dawid Szafrański.

Jak zapowiada, powstałe realizacje mogą nawiązywać do popularnego w latach 60. XX wieku nurtu "sztuki ziemi - land art", co otwiera szerokie pole dla kreatywności i eksperymentów z naturalnymi materiałami oraz przestrzenią pobliskich pól i lasów.

- Liczymy na realizacje przygotowane "In situ", czyli dostosowane do wybranej przestrzeni i związane bezpośrednio z charakterem i kontekstem znalezionego miejsca. Taka forma tworzenia pozwala na organiczne wkomponowanie dzieła w otoczenie, wykorzystując jego unikalne cechy i inspiracje płynące z otaczającego krajobrazu. Dzięki temu możemy maksymalnie wykorzystać specyfikę plenerowego charakteru realizowanych działań - dodaje.

Przez najbliższy tydzień będą powstawać prace studenckie, odbędą się również plenerowe wypały ceramiki i wytop aluminium. Organizatorzy nie wykluczają możliwości realizacji prac w drewnie.

Przed zakończeniem pleneru odbędzie się podsumowanie, podczas którego mieszkańcom oraz zaproszonym gościom zaprezentowane zostaną powstałe realizacje. Podsumowanie działań plenerowych odbędzie się w sobotę, 27 kwietnia, o godzinie 15 w Bazie Noclegowej w Kotuszu. Serdecznie zapraszamy!

Organizator: Wydział Rzeźby UAP

Partner: Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Kamieńcu

Sponsorzy: TARTAK LEŚNY - Wielichowo, ANEKS – Zaopatrzenie Rolnictwa – Wielichowo / Plastowo

W Kotuszu rozpoczął się plener rzeźbiarski studentów Uniwersytetu Artystycznego im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu

Studenci Uniwersytetu Artystycznego im. Magdaleny Abakanowic...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ewa Swoboda ze swoją Barbie!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na grodzisk.naszemiasto.pl Nasze Miasto