Sześć dekad działalności! Wyjątkowy jubileusz Koła Gospodyń Wiejskich w Dębsku i Pruszkowie

Ania Borowiak
Ania Borowiak
Udostępnij:
W sobotę, 10 września, członkinie Koła Gospodyń Wiejskich w Dębsku i Pruszkowie świętowały 60-lecie istnienia organizacji. Okolicznościowe spotkanie było okazją do wielu podziękowań i wspaniałej zabawy.

Koła Gospodyń Wiejskich to jeden z najważniejszych elementów życia społeczności wsi. Tak było przed laty, kiedy kobiety spotykały się, żeby wspólnie gotować czy wykonywać prace na które brakowało czasu w okresie letnim np. darcie pierza. Współcześnie KGW również odgrywają bardzo ważną rolę w lokalnych społecznościach. Przede wszystkim skupiają nowe pokolenia mieszkańców wsi i pielęgnują historię i ludowe tradycje.

Koło Gospodyń Wiejskich w Dębsku rozpoczęło swoją działalność w 1962 roku. Liczyło wówczas 58 członkiń. Do roku 2019 r. koło skupiało w swoich szeregach zarówno mieszkanki Dębska, jak i sąsiadującego Pruszkowa. Przez 60 lat działalności koła nie zmienia się jedna rzecz - panie niezmiennie wciąż aktywie włączają się w życie lokalnej społeczności, organizują okolicznościowe festyny, spotkania, a swoją działalnością integrują całą społeczność wsi.

Koło słynie z organizacji spotkania zatytułowanego „Dary Jesieni z nalewką”, podczas którego odbywają się konkursy na najlepszą domową nalewkę połączone z degustacją tego słodkiego trunku.

Koło Gospodyń Wiejskich w Pruszkowie to zdecydowanie najmłodsza kobieca organizacja na terenie gminy Wielichowo, która powstała w 2020 roku. Pełne entuzjazmu i energii kobiety udzielają się na wielu płaszczyznach. Wcześniej panie ściśle współpracowały z KGW w sąsiednim Dębsku i ta tradycja jest podtrzymywana niezmiennie.

Z tej okazji wspólnie świętowano jubileusz 60-lecia, w którym wzięła udział między innymi burmistrz Wielichowa Honorata Kozłowska oraz przewodnicząca Rady Miejskiej, Genowefa Feldgebel. Okolicznościowe wydarzenie było także idealną okazją do podziękowania tym osobom, które przyczyniają się do prężnego funkcjonowania i rozwoju Koła Gospodyń Wiejskich.

- Wszystkim członkiniom, z okazji 60-lecia Koła Gospodyń Wiejskich dziękujemy za pełną zaangażowania działalność społeczną, ich obecność w życiu wsi przyczynia się do rozwoju miejscowości, kultywowania tradycji i kultury ludowej, wspiera przedsiębiorczość kobiet - poinformowano w komunikacie na stronie wielichowskiego ratusza.

Sześć dekad działalności! Wyjątkowy jubileusz Koła Gospodyń ...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Nielegalna aneksja terytoriów Ukrainy - video flesz

Więcej informacji na stronie głównej Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie