Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Te jeziora w Wielkopolsce są czyste! Wodę w nich oceniono jako przydatną do kąpieli w 2023 roku. Zobacz listę

Katarzyna Kulik-Libuda
Katarzyna Kulik-Libuda
Wielkopolski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny poinformował o jakości wody w kąpieliskach i miejscach okazjonalnie wykorzystywanych do kąpieli funkcjonujących w sezonie kąpielowym 2023 na terenie województwa wielkopolskiego.

Sprawdź w naszej galerii, które jeziora w Wielkopolsce są czyste.
Wielkopolski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny poinformował o jakości wody w kąpieliskach i miejscach okazjonalnie wykorzystywanych do kąpieli funkcjonujących w sezonie kąpielowym 2023 na terenie województwa wielkopolskiego. Sprawdź w naszej galerii, które jeziora w Wielkopolsce są czyste. Grzegorz Dembiński
W Wielkopolsce nie brakuje czystych i pięknych jezior. Wiele z nich zostało ocenione przez Wielkopolski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny jako przydatne do kąpieli. Sprawdziliśmy, w których wielkopolskich jeziorach woda jest czysta. Warto się tam wybrać!

Wielkopolski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny poinformował o jakości wody w kąpieliskach i miejscach okazjonalnie wykorzystywanych do kąpieli funkcjonujących w sezonie kąpielowym 2023 na terenie województwa wielkopolskiego.

W czasie trwania sezonu w przypadku zmian jakości wody w kąpieliskach i miejscach okazjonalnie wykorzystywanych do kąpieli wydawane będą kolejne komunikaty. Można je śledzić na stronie internetowej sk.gis.gov.pl.

Nie należy korzystać z kąpieli w obszarach, w których nie dokonano oceny jakości wody lub obowiązuje zakaz kąpieli.

W tych wielkopolskich jeziorach woda jest czysta:

Najczystsze jezioro w Wielkopolsce

Jak poinformował na początku czerwca Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, w jeziorze Powidzkim odnotowano rekordową przejrzystość wody.

-W trakcie standardowych pomiarów na Jeziorze Powidzkim na głęboczku (czyli w miejscu największej głębokości) zmierzyliśmy za pomocą krążka Secch'iego rekordową widzialność (czyli przeźroczystość wody pionowo w dół). Poprzedni rekord widzialności z września 2008 roku wynosił 7,60 m

- poinformowali w środę, 7 czerwca pracownicy IMGW.

I zaznaczyli: - Rekord to 10,38 metra. Jest to prawdopodobnie ze znanych nam w IMGW-PIB źródeł największa zaobserwowana - zmierzona w trakcie rutynowych pomiarów wartość w Polsce poza sztucznymi zbiornikami i jeziorami górskimi.

Uwaga na mętną wodę!

Ze względu na możliwość występowania niekorzystnych skutków zdrowotnych nie należy korzystać z kąpieli w wodach, które są mętne i mają zmienioną barwę lub zapach. Taka sytuacja może świadczyć o silnym zakwicie glonów lub sinic w zbiornikach wodnych.

W tych jeziorach w Wielkopolsce woda jest czysta. Sprawdź w galerii:

Jesteś świadkiem ciekawego wydarzenia? Skontaktuj się z nami! Wyślij informację, zdjęcia lub film na adres: [email protected]

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: Te jeziora w Wielkopolsce są czyste! Wodę w nich oceniono jako przydatną do kąpieli w 2023 roku. Zobacz listę - Poznań Nasze Miasto

Wróć na grodzisk.naszemiasto.pl Nasze Miasto