To już 15 lat! Jubileusz Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Grodzisku Wielkopolskim

Ania Borowiak
Ania Borowiak
To już 15 lat! Jubileusz Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Grodzisku Wielkopolskim
To już 15 lat! Jubileusz Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Grodzisku Wielkopolskim Anna Borowiak
Już od piętnastu lat Uniwersytet Trzeciego Wieku w Grodzisku Wielkopolskim jest miejscem, w którym seniorzy mogą rozwijać swoje pasje, zainteresowania i czerpać z życia pełnymi garściami. Jubileusz, który obchodzono w czwartek, 25 maja, był okazją do podsumowań i podziękowań.

Jubileusz 15-lecia Grodziskiego Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku

15-letnia historia i tradycja, ludzie z doświadczeniem, potencjałem, wiedzą i umiejętnościami, z pasją i chęcią działania – tak w jednym zdaniu można opisać Grodziskie Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku, które skupia w swoich szeregach te osoby, które choć przeszły już na emeryturę, wciąż mają apetyt na życie. Seniorzy biorą udział w szkoleniach, zajęciach sportowych, inspirujących wykładach i na każdym kroku udowadniają, że chęci do działania wielu mogłoby im pozazdrościć.

Obchody jubileuszu 15-lecia Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Grodzisku Wielkopolskim odbyły się w czwartek, 25 maja. Studenci oraz zaproszeni przez nich goście spotkali się przed ratuszem. Grodziska Orkiestra Dęta imienia Stanisława Słowińskiego poprowadziła uczestników do Centrum Kultury "Rondo", gdzie odbyła się główna część uroczystości.

"Wielu seniorów odkrywa tu swoje talenty"

Prezes GSUTW Agnieszka Stopa przedstawiła dokonania UTW, poparte prezentacją zdjęć. A było o czym mówić, bo studenci przez minionych 15 lat dali się poznać jako grupa wyjątkowo aktywna.

– Jesteśmy otwarci na potrzeby seniorów. Cieszymy się tym uniwersytetem, dzięki któremu po przejściu na emeryturę możemy robić to, co sprawia nam przyjemność i satysfakcję. Możliwość wypełnienia pustki, która pojawia się po zmianie trybu życia, jest jedną z zalet uczęszczania za zajęcia. Studenci mogą poszerzać swoją wiedzę, nabywać nowe umiejętności i nadrabiać zaległości w dziedzinach, na które kiedyś nie było czasu. Wielu seniorów odkrywa tu swoje talenty

– podkreślała prezes GSUTW, Agnieszka Stopa.

Podczas jubileuszowej uroczystości wręczono podziękowania za współpracę i pomoc w realizacji inicjatyw podejmowanych przez Uniwersytet Trzeciego Wieku. Otrzymali je: burmistrz Piotr Hojan, starosta Mariusz Zgaiński, radny sejmiku woj. wielkopolskiego Henryk Szymański, honorowy prezes GSUTW Andrzej Niczyperowicz, honorowy rektor GSUTW Włodzimierz Łęcki, dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej Wiesław Kasprzak, kierownik GCPŚ Beata Głowacka, dziekan Wydziału Biologii UAM dr hab. Beata Messyasz, dr Aneta Piechalak, nadkom. Kamil Sikorski, komendant KPP w Grodzisku mł. insp. Roma Figaszewska, dyrektor ZST Anna Matysiak, dyrektor LO Katarzyna Nowak-Pierszalska, dyrektor SP1 Piotr Stasiłowicz, dyrektor Gminnego Przedszkola im. Krasnala Hałabały Alicja Andrys, inspektor ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi Joanna Kalińska, kapelmistrz Grodziskiej Orkeistry Dętej Renata Kubale, instruktor Zespołu Tańca Ludowego Cybinka Grodzisk Marcelina Floraszek, dyrektor CK Rondo Waldemar Łyczykowski, kierownik ds. gospodarczych CK Rondo, Rafał Adamczewski, prezes GS „SCh” w Grodzisku Wielkopolskim Zbigniew Woźniczak, właściciel Olejarni Krzysztof Gałkowski, właściciele firmy Dąbex Hanna i Marek Nowakowie, prezes Banku Spółdzielczego Bartosz Wieczorek, prezes firmy LEXXIT MEBEL Magdalena Sciezynska, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej Grzegorz Pełko oraz właścicielka aptek „Lekabel” Emilia Szymańska-Borowczak.

Wyróżniono też szczególnie zasłużonych studentów, którzy najdłużej związani są z uniwersytetem. W tej grupie znaleźli się: Barbara Szczeszek, Maria Stańczyk, Zofia Ogórek, Barbara Radomska-Witczak, Danuta Grzanowska i Bożena Klonowska-Iwaszkiewicz.

Podczas jubileuszowej uroczystości nie brakowało występów artystycznych. Na scenie zaprezentowały się grupy taneczne ze Szkoły Podstawowej numer 1, Zespół Tańca Ludowego Cybinka Grodzisk oraz Oliwia Paszkowska.

W swoich wystąpieniach goście przede wszystkim gratulowali seniorom nieustającego entuzjazmu i zapału do działania. Nie brakowało wielu wyrazów uznania. Uchwałą Rady Miejskiej w Grodzisku Wielkopolskim Uniwersytet Trzeciego Wieku uhonorowano medalem „Zasłużony dla Miasta i Gminy Grodzisk Wielkopolski”.

To już 15 lat! Jubileusz Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Grodzisku Wielkopolskim

To już 15 lat! Jubileusz Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Grod...

Strefa Biznesu: Takie plany mają pracodawcy. Co czeka rynek pracy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na grodzisk.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie