To już pewne! Szpital w Grodzisku dla pacjentów z Covid-19, ale tylko częściowo!

Anna Borowiak
Anna Borowiak
Starostwo Grodzisk
To niewątpliwy sukces przedstawicieli samorządów, którzy nie dopuścili do całkowitego przekształcenia grodziskiego szpitala w placówkę jednoimienną. Co zmieni się i jak funkcjonować będzie lecznica w związku z decyzją wojewody?

Potwierdziły się nasze wcześniejsze informacje dotyczące oddziału ginekologiczno-położniczego. Pacjentki bez zmian będą mogły się tam leczyć, będą odbywać się porody.

Funkcjonować będą również poradnie, więc wszyscy, którzy mają umówione wizyty u specjalistów, mogą odetchnąć z ulgą. Jak zapowiada starosta Mariusz Zgaiński, normalnie działać ma również laboratorium oraz nocna i świąteczna opieka zdrowotna. - Cieszę się ogromnie, że szpital będzie służył mieszkańcom chorującym nie tylko na Covid-19. Będzie to oczywiście ograniczony zakres, ale najważniejsze, że nadal będziemy mogli pomagać wszystkim mieszkańcom powiatu grodziskiego. To sukces- komentuje na gorąco starosta.

Decyzja wojewody, która właśnie zapadła, ogranicza ilość łóżek covidowych do 61. Szpital będzie zakaźnym nie od jutra. Stanie się to dopiero w nocy z 29 na 30 października.


Widzisz wypadek? Coś cię zaniepokoiło? Chcesz się czymś pochwalić?

Pisz do nas na: anna.borowiak@polskapress.pl
lub zostaw nam wiadomość na facebooku

Uczniowie wracają do szkół w systemie hybrydowym

Wideo

Dodaj ogłoszenie