To już pewne. W Grodzisku będzie drugi punkt szczepień. Od kiedy?

Ania Borowiak
Ania Borowiak
Przychodnia przy ulicy Mossego uruchamia punkt szczepień przeciwko Covid-19
Przychodnia przy ulicy Mossego uruchamia punkt szczepień przeciwko Covid-19 Anna Borowiak
Wszystko wskazuje na to, że z dniem 1 marca w Grodzisku Wielkopolskim zostanie uruchomiony drugi punkt szczepień. Mieszkańcy, którzy do tej pory mieli problem z zarejestrowaniem się, będą mogli skorzystać z usług przychodni przy ulicy Mossego.

W Grodzisku Wielkopolskim utworzony został tylko jeden punkt szczepień populacyjnych. Lada moment otwarty zostanie kolejny. Koncepcja połączenia ich w jednej lokalizacji, którą burmistrz zaproponował w budynku byłego dworca PKP nie wjedzie jednak w życie. Przynajmniej teraz.

Przychodnia przy ulicy Mossego uruchamia punkt szczepień przeciwko Covid-19

W Grodzisku działa na ten moment tylko jeden punkt, który utworzono w Centrum Medycyny Rodzinnej. To jedyna przychodnia, która początkowo zgłosiła się do Narodowego Programu Szczepień. Od 1 marca szczepienia przeciwko Covid-19 mają być realizowane również w Przychodni "Ochrona Zdrowia", która znajduje się przy ulicy Mossego.

- Jesteśmy już na ostatniej drodze do utworzenia punktu. Jeśli nie wydarzy się nic niespodziewanego, rejestracja ruszy od 17 lutego punktualnie o godzinie 10- zapowiada kierownik przychodni, Maciej Filipowicz.

Jak dodaje, gdy uruchamiano Narodowy Program Szczepień głosy w sprawie dołączenia tutejszej przychodni do programu były różne. - Jednak od samego początku, jako partnerzy spółki, podpisaliśmy stosowne oświadczenie. Zadeklarowaliśmy w nim, że jeśli będą jakiekolwiek problemy z dostępnością do szczepień w związku ze zbyt małą liczbą punktów w gminie - przystąpimy do programu. I tak się stało- tłumaczy nasz rozmówca.

Maciej Filipowicz wyjaśnia również, że właściciele Przychodni "Ochrona Zdrowia" obawiali się o możliwość realizacji podstawowych świadczeń, które mogłyby być zagrożone przez dodatkowe obowiązki z postaci szczepień populacyjnych. Ze względu na trudną sytuację, w której znaleźli się mieszkańcy Grodziska i okolicznych miejscowości, podjęto decyzję o uruchomieniu punktu.

Szczepienia rozpoczną się od 1 marca. Rejestracja rusza lada moment

Daty, o których mówi kierownik przychodni, nie powinny się zmienić. - Mamy chwilowe problemy kadrowe w związku z wysoką zachorowalnością wśród personelu, ale uważam, że do czasu rozpoczęcia szczepień wszyscy pracownicy wrócą na swoje stanowiska. Wierzę, że uda nam się to wszystko poukładać i będziemy mogli rozpocząć proces podawania szczepionek. Jeden punkt na całą gminę to zdecydowanie za mało i to dlatego zdecydowaliśmy, że przystąpimy do Narodowego Programu Szczepień- dodaje.

Punkt szczepień przy ulicy Mossego ma zostać uruchomiony 1 marca. Rejestracja ruszy 17 lutego, punktualnie o godzinie 10. W tym celu uruchomiona zostanie dodatkowa linia telefoniczna. Aby zarejestrować się na szczepienie, trzeba kontaktować się pod numerem 504 865 462.

- Ukłony kierujemy również w stronę Narodowego Funduszu Zdrowia, który umożliwił nam dołączenie do Narodowego Programu Szczepień niezależnie od terminów przyjmowania zgłoszeń, które minęły. Mam nadzieję, że sprawnie uda nam się zaszczepić jak największą liczbę osób i będziemy powoli wracać do normalności- dodaje Maciej Filipowicz.

Podatek od psa

Wideo

Dodaj ogłoszenie