Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

To nie koniec Grodziskiego Roku Kobiet. Panie zapowiadają kolejne działania!

Anna Borowiak
Anna Borowiak
Dokładnie jutro, 28 stycznia, minie rok od ustanowienia w gminie Grodzisk Wielkopolski roku 2021 Rokiem Kobiet
Dokładnie jutro, 28 stycznia, minie rok od ustanowienia w gminie Grodzisk Wielkopolski roku 2021 Rokiem Kobiet archiwum redakcji
I chociaż Grodziski Rok Kobiet miał być wydarzeniem minionych dwunastu miesięcy, koniec 2021 roku nie oznacza, że jego inicjatorki porzucają działania na rzecz pań. Co zatem przed nami?

Dokładnie jutro, 28 stycznia, minie rok od ustanowienia w gminie Grodzisk Wielkopolski roku 2021 Rokiem Kobiet. Autorkami inicjatywy, która miała sięgać po nieco zapomniane historie zasłużonych mieszkanek gminy i jednoczyć kobiety, ale także przypominać, jak ważną rolę odgrywają w naszym mieście, są grodziskie radne.

W minionych dwunastu miesiącach działo się sporo. Panie organizowały spotkania, warsztaty, zapraszały na zajęcia sportowe, ale też na szkolenie z majsterkowania. Roztańczyły Stary Rynek, uwarzyły własne piwo, a nawet nauczyły się technik samoobrony. Jednym słowem - każdy mógł znaleźć propozycję dla siebie.

Kilka dni temu wydany został folder pt. ”Nadzwyczajnie wspaniałe kobiety, które tworzyły historię naszej Gminy”. Publikację można otrzymać bezpłatnie w Gminnym Centrum Informacji Turystycznej w Grodzisku Wielkopolskim, Grodziskiej Bibliotece Publicznej oraz w Centrum Kultury Rondo.

W folderze znajdziemy sylwetki dziewięciu kobiet, które w sposób szczególny zapisały się w historii gminy Grodzisk Wielkopolski. Inicjatorki Grodziskiego Roku Kobiet przybliżają w nim postaci Jolanty Floraszek, Marii Chróst, Barbary Hoffman, Gabrieli Kandulskiej, Krystyny Gracz, Józefy Tabat, Marii Ponieckiej-Lusiny, Barbary Rożyńskiej-Szumskiej, Genowefy Kurek.

We wstępie do publikacji autorki podkreślają, że przypomnienie historii bohaterek folderu pozwoli na propagowanie walorów, ideałów, zasad i zwiększenie zaangażowania społecznego.

Oficjalne podsumowanie Grodziskiego Roku Kobiet zaplanowano na marzec. To nie oznacza jednak końca działań.

- Dołączyły do nas kolejne panie i powstała już nowa grupa. Jesteśmy już po pierwszym spotkaniu i jesteśmy pewne, że będziemy działać dalej. Zmieni się nazwa, ale kierunki działań częściowo pozostaną te same - zapowiada Anna Koza, jedna z inicjatorek Grodziskiego Roku Kobiet.

Panie planują kolejne warsztaty i spotkania. Wszystko po to, by nadal aktywizować mieszkanki gminy.

- Część pomysłów będziemy kontynuować, bo wiemy, że się sprawdziły. Przygotowujemy też nowe propozycje. Będzie i poważnie, i nieco zabawnie, żeby każdy znalazł coś dla siebie. Cieszymy się bardzo, że udało nam się zaktywizować nie tylko mieszkanki Grodziska Wielkopolskiego, ale również okolicznych wsi z terenu całej gminy - przyznaje nasza rozmówczyni.

Inicjatorki Grodziskiego Roku Kobiet zapowiadają, że sporo będzie się działo. I zachęcają wszystkie panie, które mają głowy pełne pomysłów, do włączenia się w ich szeregi.

- Jesteśmy otwarte i zapraszamy do współpracy - mówi Anna Koza.


emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wielki Piątek u Ewangelików. Opowiada bp Marcin Hintz

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na grodzisk.naszemiasto.pl Nasze Miasto