Tomek Woźniak - artysta i pasjonat, który z ozdabiania ludzkiego ciała uczynił sztukę

Patrycja Bartkowiak
Tomek Woźniak jest tatuatorem z wieloletnim stażem. Jego prace zdobią ciała wielu ludzi nie tylko z Polski, ale i zza granicy. Dla niego najważniejszą wartością jest to by efekt końcowy jego pracy satysfakcjonował klienta.

Tomek Woźniak jest tatuatorem z 25-letnim stażem. Jego studio dziś mieści się w Grodzisku Wielkopolskim, lecz oprócz tego Tomek miał okazję tatuować również w Norwegii, Irlandii, Holandii oraz w Niemczech. Zapytany o to, czy umie oszacować ile osób w życiu wytatuował, nie potrafi odpowiedzieć, ponieważ było ich tak dużo. Dziennie tworzy od 3 do 4 tatuaży, czasami 5, wszystko zależy od wielkości i trudu pracy, jaki trzeba włożyć w wykonanie wszystkich detali.

Zapytaliśmy Tomka, dlaczego zdecydował się wrócić do Polski i tatuować w Grodzisku.

Tutaj jest bliżej wszystkiego, wszyscy znajomi, ludzie których znam. Nie powiem, jeżdżę tam i też cały czas robię, ale na miejscu to na miejscu, nikt Cię nie goni, nikt nie popędza, nie stoi nad tobą

Trzeba przyznać, że po wejściu do studia Tomka widać jego artystyczną duszę, którą jak sam przyznaje, wykonując taki zawód musi posiadać. Ściany pełne są koszulek z różnymi motywami i napisami. Miejsce pełne jest oryginalnych przedmiotów, które w połączeniu tworzą spójną i intrygującą całość.

Pomysł na wykonywanie tego zawodu miał swój początek w głowach kolegów Tomka.

Zawsze odkąd pamiętam ja rysowałem, a oni stwierdzili, ze mógłbym robić tatuaże. To oni kupili mi pierwszą maszynkę, dostarczyli chłopaka, który pokazał mi co i jak, no i od tego się zaczęło

Najpierw tatuował właśnie kolegów, którzy wpadli na ten pomysł i zgodzili się oddać w jego ręce. To na nich trenował i wykonywał pierwsze wzory.

Najbardziej oryginalne wzory to także te tworzone przez dzieci

W swoim życiu widział wiele tatuaży i pomysłów na nie, jednak takim, który najbardziej zapadł w jego pamięci był tatuaż, który klient narysował i chciał żeby został on przeniesiony na skórę dokładnie w takiej samej formie, jaką sam stworzył. Był to rysunek zmory, która przez kilkanaście lat nawiedzała sny tegoż klienta. Przyznaje również, że to takie tatuaże są jego ulubionymi do wykonywania.

Lubi, gdy klient przychodzi z pomysłem, który jest oryginalny, znaczy dla niego coś ważnego i jest na niego konkretna wizja. Wtedy on może coś zaproponować i dorobić do tego resztę wzoru. Takie zadanie bez wątpienia wymaga od Tomka więcej kreatywności, ale cieszy podwójnie.

Najbardziej oryginalne wzory to także te tworzone przez dzieci, których wyobraźnia jest nieograniczona. Bardzo często zdarza się, że rodzice przychodzą z rysunkiem, które wykonało ich dziecko i chcą mieć wykonany taki tatuaż.

Praca to dla niego ogromna pasja

W pracy najbardziej interesuje go kontakt z ciekawymi, interesującymi ludźmi, pod których może tworzyć swoje dzieła. Ta praca daje mu mnóstwo wolności. Pomaga to w momentach takich, jak obecny, kiedy o wolny termin w studio jest bardzo ciężko. Po lockdownie, podczas którego wszystkie sesje musiały zostać odwołane, ludzie dzwonią, piszą i czekają na to, kiedy będą mogli wykonać upragniony tatuaż

Dokładność, precyzja i niepodważalna jakość

Marzeniem Tomka jest ciągłe ulepszanie swojej działalności. W pracy tatuatora nie ma mowy o zaprzestaniu kształcenia się w nowych technikach oraz braku rozwoju. Przychodzący do studia klienci mają różne wymagania, którym trzeba sprostać i non stop się uczyć. Technik jest wiele i co chwilę powstają nowe. Tomek mówi, że lubi operować wszystkimi, jednak jego ulubionymi jest tatuowanie twarzy i cieniowanie.

Nie potrafi odpowiedzieć czy coś wyróżnia go na tle innych tatuatorów, jednak patrząc na jego prace oraz krążące opinie klientów nie trudno stwierdzić, że ich nieodzownym atutem są dokładność, precyzja i niepodważalna jakość.

Tomek Woźniak - artysta i pasjonat, który z ozdabiania ludzk...

Kolno wolne od koronawirusa

Wideo

Dodaj ogłoszenie